1 грудня – Міжнародний День порозуміння з ВІЛ-інфікованими

Дата опублікування:
9 грудня 2016 року.

Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров’я – найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, відпущеного нам природою.

Одне з найважливіших завдань сучасної школи — навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я, виховувати у них навички безпечної поведінки. Тому у Калинівському НВК проведені просвітницькі заходи до 1 грудня — Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми. Робота була спрямована на зменшення ризиків, пов’язаних з можливістю інфікування ВІЛ, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ.

  dscn3215

Для того, щоб актуалізувати та поповнити в учнів базові знання про ВІЛ/СНІД, допомогти їм усвідомити, що СНІД — це хвороба, що ушкоджує не тільки людину, а й впливає на життя здорових людей, бібліотекарем організована виставка літератури «Скажемо СНІДу — ні!».

dscn3204

Класні керівники провели години спілкування, інтерактивні заняття, вікторини «Як уберегтися від ВІЛ/СНІДу», «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти», «Це стосується кожного», «СНІД — реальна загроза людству», «Знати — щоб жити» «Жертви СНІДу». Заходи надавали учням переконливу інформацію про ступінь ризику в тих чи інших ситуаціях, висували аргументи на користь безпечної поведінки, створювали ситуації психологічного комфорту й захищеності, формували толерантне ставлення до людей, що живуть із ВІЛ/СНІДом, переконували учнів в тому, що здоров’я — найвища цінність. Педагогічні працівники виховували в учнів відповідальність за свої вчинки, цілеспрямованість, доброту, співчуття до ближнього, милосердя.

Учні середніх класів  переглянули мультимедійну презентацію «Жити в світі, де є ВІЛ». Діти на прикладі конкретних ситуацій визначали ступінь ризику ВІЛ-інфікування, висловлювали слова підтримки ВІЛ-інфікованим.

dscn3181

Прес-центр учнівського самоврядування провів виставку соціального плаката «1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими». Прекрасним завершенням усіх заходів став учнівський перфоманс «Обійми мене», котрий дав можливість вихованцям зрозуміти, що можуть відчувати ВІЛ- позитивні та хворі на СНІД. Своїм дійством  засудили  дискримінацію й приниження таких осіб.

Переконана, що одержані знання будуть ключем для розуміння наслідків і проблем, пов’язаних з поширенням і, найголовніше, профілактикою цього вірусного захворювання.

 Мікуляк Н.В., ЗДВР Калинівського НВК

^ Вгору ^