Просвітницька та профілактична робота щодо правової освіти учасників навчально-виховного процесу

Дата опублікування:
3 червня 2019 року.

     

    У закладах загальної середньої освіти району систематично проводиться просвітницька та профілактична робота щодо правової освіти учасників навчально-виховного процесу, а саме: години спілкування «Діти України про свої права», «Засудження проявів протиправної поведінки в дитячому середовищі», «Попередження соціально негативного явища насильства в сім’ї», «Рівень інформованості молодих громадян з питань шлюбно-сімейного законодавства», «Я маю право на сім’ю», бесіди «Захищай свої права», «Особиста гідність», «Не смійся з мене», «Я майбутній захисник України», «Діти мають право», «Наші права», круглі столи «Правова відповідальність підлітків», «Конституційні права, свободи та обов’язки громадян України», усні журнали «Права знай та про обов’язки не забувай», лекції «Закон у моєму житті».

В усіх закладах загальної середньої освіти систематично ведеться робота з батьками шляхом проведення батьківського всеобучу з правової тематики під час загальношкільних та класних батьківських зборів. У Баратівській ЗОШ  проведено індивідуальні бесіди з учнями та батьками щодо домашнього насилля, відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків,  засідання Ради профілактики правопорушень та батьківська конференція «Аналіз роботи школи за навчальний рік». У Киселівській ЗОШ відбулась бесіда-зустріч із батьками «Щаслива родина – багата країна».  

     У закладах загальної середньої освіти району проведено заходи до Міжнародного Дня сім’ї, Дня вишиванки в Україні та Дня Європи в Україні. За участю учнів та вчителів до Дня вишиванки у Киселівській ЗОШ проведено флешмоб «Мій генетичний код – українець!». Учнівським самоврядуванням Олександрівської ЗОШ організовано та проведено флешмоб до Дня єднання школи «Рівність – це ми».   

Учні-гіди Снігурівської ЗОШ, Горохівської ЗОШ, Євгенівського НВК взяли участь у заключному етапі освітнього україно-нідерландського проекту «Уроки трагедії ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка як освітній інструмент», проведеного директором Інституту Юдаїки Смілянською Ю.В. у місті Миколаєві. За підсумками роботи учні нагороджені сертифікатами та цінними подарунками.

     У Горохівській ЗОШ для учнів 1-7 класів проведено творчі тренінги «Розмалюємо права мультиплікаційних героїв». Під час виконання завдань учні вдосконалювали предметні та міжпредметні компетентності, проявили свої найкращі творчі якості. Тренінг проходив за умови необхідності яскраво розмалювати відомих казкових героїв та спробувати розкрити яке саме з прав дитини може бути проілюстроване в кожному з конкретних малюночків. По завершенні кожен з учнів мав пояснити свій варіант.

    Учні Баратівської, Садової ЗОШ зв’яли участь у Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «Я маю право». У Садовій ЗОШ проведено конкурс малюнків на асфальті «Я маю право», а у Суворській ЗОШ конкурс малюнків «Світ прав очима дітей».

    У Суворській ЗОШ для учнів 2-4 класів проведено гру-мандрівку «Права у моєму житті». Учні мали можливість висловити свої думки та побажання щодо змісту майбутньої «подорожі», пригадали, що діти, як і дорослі, мають права, найважливіші з них це: права на освіту, право на комфортне житло, право на спілкування, право на відпочинок та дозвілля, право на життя.

    У Центральній ЗОШ проведено бібліотечний квест «Подорож в правову країну». У Галаганівському НВК оформлено книжкову виставку «Що вам відомо про права дитини», у Баратівській ЗОШ експозиції «Україна – права європейська держава», «Батькам про виховання дітей», у Суворській ЗОШ виставка тематичної літератури «Права і свободи. Історія та сучасність».  

 

^ Вгору ^