Андріївські вечорниці

Дата опублікування:
16 грудня 2017 року.

     Кожна нація, кожен народ мають свої звичаї, що вироблені протягом багатьох століть. Серед осінньо-зимових свят виділяється день Андрія Первозванного. Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього життя. Як переповідає переказ, апостол Андрій першим приніс християнську віру в Київ.  Звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер: ворожіння, заклинання, жарти.  За традицією в Україні збирались на вечорниці. У цей вечір, що б хлопці не зробили, то їм все прощали, бо така прикмета  існує, що на Андрія кожен хлопець «пустує». Люди вірили, що саме в ніч народження апостола Андрія можуть збутися ті бажання, які омріяв кожен, особливо дівчата.

   …Прибрана світлиця, зачарований спів дівчат, веселий гомін хлопців.  На мить всі учні та учителі Павлівського НВК поринули в атмосферу святкового дійства, яке підготували учні 8 та 9 класів. Вечорниці відбуваються саме в день Андрія Первозванного. Ведучі ознайомили з історією виникнення, звичаями та обрядами свята.

     Хлопці бешкетували, чого тільки вони не вигадували, щоб збитки зробити. Господиня навчала дівчат, як потрібно в цей час ворожити, аби про долю свою знати. В танцях і жартах непомітно сплинув час. Оскільки від  Андрія готувалися до Різдвяних свят, то вечорниці завершились колядками, до виконання яких долучився весь зал.

Габелюк А.Я., класний керівник 8 класу

 

^ Вгору ^