Бондюченко Тетяна Миколаївна, вчитель-методист

Дата опублікування:
15 березня 2017 року.

 Навчальний заклад  —  учитель  біології Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка Снігурівської районної ради Миколаївської області

Освіта – закінчила Херсонський державний педагогічний інститут                       ім. Н.К.Крупської, за спеціальністю вчитель біології, основ сільськогосподарської праці

Кваліфікаційна категорія, звання — спеціаліст вищої категорії, «вчитель-методист»

Педагогічний стаж  —  32 роки

Проблемна тема – «Формування компетентної творчої особистості учнів шляхом впровадження інноваційних технологій»

Короткий зміст досвіду — Реалізація проблемної теми здійснюється шляхом використання особистісно-орієнтованого, інтерактивного, проблемного навчання, проектної технології, ІКТ тощо. Використання різних педагогічних технологій дозволяє конкретизувати та поглиблювати знання учнів з біології, відкривати таємниці довкілля, знаходити шляхи розв’язання біологічних та екологічних проблем. Працюючи над проблемною темою Бондюченко Т.М. дотримується ефективної методики навчання біології, що сприяє формуванню в учнів основних життєвих компетентностей. Це дає змогу формувати творчу, компетентну особистість, яка вміє критично і аналітично мислити, самостійно переносити знання і вміння в нову життєву ситуацію, має здатність до передбачення.

       Урок Тетяни Миколаївни – це урок, на якому створюються реальні умови для зростання особистості учня, на якому інформаційне навчання перетворюється на мотиваційне, урок, де на першому  місці стоїть свідома самостійна діяльність учнів, а вчитель, спостерігаючи, тільки допомагає їм у кожній навчальній ситуації використовувати свої можливості й розвивати здібності.

      У роботі педагога мають місце такі форми уроків: урок-дослідження, захист проектів, лекція, семінар, подорож, конференція тощо. Учитель веде міжшкільний факультатив з біології в рамках Центрального освітнього округу для учнів 10-11 класів. Активно впроваджує елементи дистанційного навчання. Творча праця вчителя  дає позитивні результати. Моніторингові дослідження виявили, що  80% учнів гімназії мають високий та достатній рівень навчальних досягнень. Учні Тетяни Миколаївни є постійними переможцями ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади  з біології та учасниками і переможцями ІІІ етапу.

      Завдяки якісній підготовці, її учні беруть активну переможну участь у різноманітних конкурсах екологічного спрямування, де також займають призові місця.

      Протягом п’ятнадцяти років Бондюченко Т.М. є головою кафедри природничих наук у Снігурівській районній гімназії, є головою РМО вчителів біології, головою журі ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з біології та членом журі обласного етапу. Розробки уроків та методичні поради з виховної роботи  розміщені на методичному порталі, в учительському журналі онлайн, а уроки для  молодих вчителів в рамках  районної школи «Нове ім’я» є показником високої майстерності та методичної грамотності.

^ Вгору ^