5 лютого 2019 року — День безпечного інтернету

Дата опублікування:
4 лютого 2019 року.

Шановні освітяни!

   5 лютого 2019 року — День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) цього року у світі відзначається під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

   Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

   Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.

Вебінар для освітян

4 лютого 2019 року відбувся вебінар для освітян. Організатори заходу: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Центр кращого Інтернету», НВК №141 «ОРТ».

Матеріали вебінару можна завантажити за посиланням https://goo.gl/D4vnYW

Тематика виступів:

  • дитина онлайн: від загроз до можливостей;
  • захист дітей в інтернеті від сексуальних ризиків;
  • цифрові інструменти та можливості Google для інформаційної безпеки.

Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Уповноважений Президента України з прав дитини, спільно з Міністерством освіти та науки України та ювенальною превенцією запрошують всі школи країни приєднатися 5 лютого 2019 року до проведення уроку в 7-11 класах з теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

Урок був розроблений у співпраці з кіберполіцією та видавництвом «Ранок», за підтримки Vodafone Україна. Інтернет-партнер уроку Датагруп. Мета уроку – інформування дітей про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов’язані. В уроці використовуються відео матеріали інформаційної кампанії Європолу (європейська поліція) та завдання в форматі діалогу. Вчителі, які проведуть такий урок у своєму закладі освіти, отримують сертифікат від видавництва “Ранок”.

Вебінар #Stop_Sexтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах

Для кращого розуміння схеми проведення уроку, пропонуємо переглянути запис вебінару «#STOP_SEXтинг. Сексуальні ризики інтрернету: як провести урок в 7-11 класах», який відбувся у п’ятницю 1 лютого 2019 року о 18:00. Лекторка: Анастасія Дьякова.

Онлайновий урок для підлітків та молоді

За підтримки Програми Мережних академій Cisco, Департаменту кіберполіції Національної поліції України та компанії ERC 5 лютого 2019 року з метою підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій відбудеться онлайновий урок для учнів 8-11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних закладів освіти та студентів коледжів. Безкоштовний 45-хвилинний онлайн-урок розпочнеться 5 лютого о 12.30 та буде транслюватися на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні (Лист ДНУ ІМЗО від 21.01.2019 № 22.1/10–213).

Учасники заходу мають можливість:

прослухати доповіді експертів за темами «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство», «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей» та іншими актуальними питаннями;

пройдти онлайн-тестування та отримати сертифікат.

Для участі в онлайн-уроці, проходження тестування та отримання сертифіката кожному учаснику необхідно індивідуально зареєструватися за посиланням відповідно до територіальної приналежності.

Онлайн-урок можна переглянути в запису.

Посилання для реєстрації: https://goo.gl/T2m8xf

Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу

План вебінару 1. Види кібербулінгу в складі новітніх інтернет-небезпек, їх розповсюдженість серед українських школярів (масштаб проблеми). 2. Коли кібербулінг додається до цькування в шкільному середовищі: відмінності, причини і наслідки (чому так відбувається). 3. Стратегії і заходи протидії кібербулінгу в закладі освіти, як діяти вчителю (що робити). 4. Приватність і публічність у кіберпросторі, віртуальна/додана реальність: світові і європейські тенденції (що буде далі).

 

^ Вгору ^