День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель

Дата опублікування:
23 січня 2019 року.

  22 січня 1919 року увійшло до національного календаря,  як велике державне свято – День Соборності України. Собор душі є у кожного із нас, а одним із головних завдань собору душі- це  знати і пам’ятати свою історію.

Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо кожен розуміє, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.

   Протягом 16-22 січня у Киселівській ЗОШ  І-ІІІ ступенів відбулися інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до минулого українського народу, утвердження демократичних цінностей і пройшли під знаком єднання українського народу та під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна», з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті й нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.

   У нашій   школі заплановано і  проведено  ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру: уроки пам’яті, класні години  на тему «Україна соборна – Україна єдина» з 1-11 класи; перегляд та обговорення фільму «Обличчя купюри. Михайло Грушевський» у 8-11 класах;  тематична виставка  дитячих робіт «Я- українець!» серед учнів  1-7 класів;  написання  на уроках української мови  міні-диктантів, присвячених  Дню Соборності України — 5-11 класи;  оформлення тематичних інформаційних стендів для учнів та батьків  у класних куточках «Сила українського народу — в єдності!» — 1-11 класи. У шкільній бібліотеці обладнана книжкова виставка оформлена завідуючем шкільною бібліотекою  Поспєловою Л.В. Бібліотекрем запропоновано для обговорення публіцистичні матеріали: Одарченка П. «Видатні українські діячі», статті, нариси Солдатенка В.Ф. «Українська революція. Історичний нарис». Вчителем історії  Риженко Л.В. організовано  роботу  лекторської групи для учнів 9-11 класів  на тему :« 22 січня – день Соборності України» ,  історико-літературна композиція  —  «Соборна мати — Україна, одна на всіх, як оберіг», який підготували педагог-організатор Швець Н.Л. ,та учнівський  парламент «Lider», — став уроком національної свідомості для школярів, вихованням  у них почуття патріотизму і гордості за історію минулого.

   Дуже зворушливим   і приємним був той момент,  коли учні з 1 — 11 класів  і всі працівники школи, взяли  участь у Всеукраїнському флеш-мобі  «Ланцюг єдності». Зранку учні прийшли  у вишиванках, прикріпивши до грудей жовто-блакитні стрічки.

   Гаслом дня стали слова: «Ми, діти України, за руки візьмемось. З’єднавшись назавжди, один одному всміхнемось». Учні школи  впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є, і будуть шановані в Україні.

 Всі заходи, проведені у  Киселівській ЗОШ І-ІІІ ступенів до Дня Соборності, були повчальними, патріотичними, і, водночас, надзвичайно щирими.

Педагог-організатор

Н.Л.Швець

 

^ Вгору ^