День Святого Миколая — дитяче свято

Дата опублікування:
26 грудня 2016 року.

Святий Миколай-Чудотворець належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам’яті святителя діти,  бо для них   —  це   веселе свято й подарунки.

У цей  день учні Червонодолинської школи не лише чекали на подарунки, але й старанно готувалися: вчили вірші, пісні, щоб не осоромитися перед святим гостем.  День Святого Миколая для наших дітей — це означає проведення конкурсів, змагань, забав, підбиття підсумків у навчальних здобутках, а також дитячий іспит совісті напередодні Різдва –результат добрих справ і збитків-непослуху.

І ось настало довгоочікуване свято. Прийшовши вранці. 19 грудня до школи, діти зрозуміли, що святий Миколай не пройшов осторонь школи,  бо на них чекала гарно прикрашена цукерками ялинка, а біля ялинки  лежав адресований лист: «Для чемних учнів школи».

Потім дітлахи відвідали години доброти. Класні керівники заздалегідь підготувалися до цієї години, щоб всі учні мали змогу проаналізувати свої вчинки, критично оцінити їх і  вирішити, хто заслуговує на солодкі подарунки, а хто — на різочки.  Після години доброти всіх чекала театральна вистава, що разом з учнями підготувала шкільний бібліотекар Лозовська О.Г. У драматичній мініатюрі глядачі  побачили мотив, притаманний більшості подібних українських творів – любов до рідного краю, до батьківської мови, повага до книги і пильність у науці зведено до чесноти, гідної похвали Миколая.

У дійстві  його супроводжували  світлокрилі янголята, а недалечко крутилися й чортики, які переконували Святого, що учні були нечемні, тому не заслуговують на небесні гостинці. А рогаті вертихвости хотіли вкрасти торбу з дарунками. Проте нічого в них не вийшло! Миколай усе знає, та й ангелики добре пильнували гостинці. Тому все закінчилося добре: чортики виправилися,а всі хлопчики і дівчатка отримали  дари від Святого Миколая.  Лише неслухняні дістали від Миколая золоту-срібну різку та наказ досягти значних успіхів у  наступному році.

Отож, всі щиро вітали Святого Чудотворця, який завітав  до нашої школи!

 

                                                                                                                 Мушина Л.Г.,

                                                                     заступник директора ЗВР

^ Вгору ^