День захисника України

Дата опублікування:
13 жовтня 2017 року.

     Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Ідучи у похід, козаки брали з собою образок Покрови як священний оберіг.
У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА.
З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України.
Вшановуючи традиції, 13 жовтня у школі проведено свято до Дня захисника України. Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопцям, вчителям та працівникам школи.
Дівчата під керівництвом Пишньової С.А.; вчителя трудового навчання й образотворчого мистецтва, виготовили вітальні листівки. Ними та ще теплими словами учні привітали усіх чоловіків школи.
Не залишилися без уваги і наші хлопці. У кожному класі дівчата привітали їх гарними словами, теплими побажанням та приємними подарунками. Класними керівниками проведено тематичні години спілкування, на які були запрошені й батьки.

     До Дня захисника України учні написали листи для наших воїнів. Ці листи були відправлені у зону АТО для українських солдат, які зараз відстоюють право на мирне життя і свободу.
Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!

Титаренко О.А.,

ЗДВР Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

^ Вгору ^