«До тебе ми, Тарасе, йдемо!»

Дата опублікування:
15 березня 2017 року.

        «Він був селянський син і став володарем у царстві духа…», – так сказав про українського національного пророка Іван Франко. Та й справді, Тарас Шевченко – народний поет. Митець, який вийшов з селян-кріпаків і більше 200 років живе в душі кожного українця, надихаючи його на плекання прекрасної, гордої, незалежної Вітчизни.

         Тарас Шевченко… Для кожного українця це ім’я асоціюється з чимось дуже рідним, близьким, українським. Для когось він – непримиренний борець за волю, для інших – тонкий, натхненний лірик.

         Постать Великого Кобзаря привертає науковий інтерес мистецтвознавців, істориків, культурологів. Не залишаємось осторонь і ми, вчителі та учні Першотравневої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. З приходом весни ми також заглибились у духовну спадщину Великого Кобзаря, відчули її актуальність і в наші дні.

         До дня народження Т.Г.Шевченка у школі організовано три конкурсні програми, в яких мали змогу взяти участь всі учні.

         Напередодні свята було оголошено конкурс на найкращу ілюстрацію до творів Т.Шевченка, в якому розмістили 31 роботу. Шляхом таємного голосування всієї шкільної громади було визначено три переможця: ІІІ місце – учень 2 класу Слющенко Ілля; ІІ місце – учениця 10 класу Колесник Аліна;

І місце – учениця 1 класу Левицька Єлизавета.

         Також популярністю користувались роботи Гроссу А., Хрипко О., Сітарської С., Сиротюк А., Гроссу Т., Герасименко А., Піц К., Богомаз А.    

         У день народження Великого Кобзаря проведено конкурс читців Шевченкової поезії серед учнів 5-10 класів, в якому взяли участь 14 осіб.        

         Перед членами журі та всією шкільною сім’єю конкурсанти демонстрували свої акторські здібності, навички виразного читання. Членами журі, до складу якого входили адміністрація школи та вчителі гуманітарного циклу, визначено чотири переможця – Урсу Д., Богомаз А., Доценко В., Гроссу Т.. Також усі присутні відзначили здібності таких читців, як Піц К., Заржицький О., Герасименко А., Тарнавська Р.

         А в понеділок, 13 березня, відбувся останній інтелектуальний конкурс-вікторина знавців біографії та творчості Тараса Григоровича Шевченка серед учнів 7-10 класів. Учасники, об’єднавшись у дві команди, боролись за звання кращих шевченкознавців упродовж п’яти етапів. У кінці конкурсу визначено команду-переможця «Лілея», а всі учасники отримали солодощі.       

         Метою проведених заходів є заохочення учнів до вивчення творчості Кобзаря, виховання громадянина-патріота України, його національної гідності.

 

      Захарко Н.В., вчитель української мови та літератури

     Борсук О.П., ЗДНВР

^ Вгору ^