«Дорога цивілізації вимощена консервними банками» Альберто Моравіа

Дата опублікування:
3 Травня 2017 року.

Навколишнє середовище в будь-якому місці, на будь-якому континенті   тільки тоді можна вважати чистим та здоровим, якщо всі його питання вирішуються комплексно,   зберігаючи принцип: охороняючи одну сферу, не забруднювати, не псувати іншу. У нас чомусь вважається, що охорона навколишнього середовища не його справа. Навколишнє середовище починається не просто з села чи дому, а з кожного будинку, кожної хатинки. Навколишнє середовище – це і двір, вулиця, річка, кожен населений пункт, парки, сквери, це їх стан. А береги річок захаращені майже цілий рік, і тільки повені звільняють їх від людського безкультур’я  та на короткий час знову роблять їх привабливими для ока.

29 квітня 2017 року. Цей день видався напрочуд теплим, сонячним, дійсно весняним. Всі учні та працівники Олександрівської ЗОШ з прекрасним бадьорим настроєм вийшли на шкільне подвір’я. «Ми не поспішаємо справедливо ставитися до інших видів на Землі, але сміємо скаржитися, що вища сила відбирає наші життя», — говорив Ірвін Уелш. З шкільного подвір’я учні розсипалися за визначеними маршрутами.  І робота закипіла.

Діти згрібали та збирали сміття навколо села, обабіч дороги. Учні 10-11 класів разом із волонтером Корпусу Миру Ханою Едмешу прибирали та вичищали берег Інгульця. Сама погода сприяла активній трудовій діяльності. Працювали всі, навіть малюкам 1-2 класів знайшлась робота. Молодці! Так тримати! Адже правильно сказав маленький принц з казки Сент-Ексюпері: «Прибрався сам – прибери свою планету». Спільними зусиллями школярі прибрали немалу територію – біля 30 га.

«Школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа… Уже через це ми повинні берегти і поповнювати природні багатства, які маємо», – зауважував В.О.Сухомлинський.

Будьмо господарями в нашому домі, шануймо нашу землю, примножуймо її силу! Тільки зберігаючи мир і рідну природу, людина збереже саму себе, бо природа – наш спільний дім.

 

Стасишина Л.Й., ЗДНВР

^ Вгору ^