Доторкнулись до витоків добра

Дата опублікування:
29 січня 2019 року.

         З 21 по 25 січня 2019 року на базі Горохівської ЗОШ відбулася виставка «Джерела толерантності». Виставка проводилась в рамках реалізації проекту «Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства, шляхом вивчення єврейської історії та культури» за сприяння інституту Юдаїки та при підтримці Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів. Проект базується на трьох виставках, в наш навчальний заклад прибула експозиція «Джерела толерантності». Виставка містить фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, пов’язані з найбільшими трагедіями ХХ століття в історії нашої країни.

     Даний проект стартував на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 19–21 листопада 2018 року відбувся освітній семінар для  вчителів, в якому брав участь вчитель історії та правознавства  Горохівської ЗОШ Мінаєв А.В. Надалі вчителі мали залучили до проекту на 4-денні семінари учнів своїх навчальних закладів для  знайомства з виставками та навчання майстерності екскурсовода. Так від Горохівської школи, 3-6 грудня 2018 року, було направлено групу з 5 вихованців (О. Заграйчук, С. Марчук, Н. Олексюк, О. Фокова, К. Фоміна). Учасники семінарів отримали чудові каталоги виставок, які допомогли їм готуватися до проведення екскурсій. Організація та проведення семінарів забезпечувалась Благодійним центром «Дар» та Канадійським благодійним фондом «Українсько-єврейська зустріч».

   Тож набувши нових знань, сповнені ентузіазмом, юні гіди впродовж тижня демонстрації виставки «Джерела толерантності» практично удосконалювали набуті вміння. Таке випробовування зробило молодих екскурсоводів більш впевненими в своїх знаннях та підвищило їх авторитет серед учнів. З величезною цікавістю всі спостерігали за монтуванням виставкових стендів та з нетерпінням чекали свого дня для відвідування. Зрештою учні та вчителі змогли побачити та почути те, чого ще не знали або не до кінця розуміли про витоки толерантності. Екскурсію відвідали учні 5-11 класів (100 осіб) та працівники школи (24 особи).

     Маємо надію, що поняття ідеї терпимості стане дороговказом для багатьох при здійсненні життєвого вибору, у вихованні мужності та осмислення долі окремої людини і цілих народів.

       Хочеться висловити слова щирої вдячності Інституту Юдаїки її керівнику Юлії Вікторівні Смілянській, їхнім спонсорам-партнерам за надану можливість доторкнутись до витоків добра. Побачити те чого сільські школи майже ніколи мають, адже виставки подібного плану ніколи не з’являлися в нашому навчальному закладі. Тож і діти і вчителі дуже задоволені від знайомства з подібними проектами.

                                                                             Учитель історії Мінаєв А.В.

^ Вгору ^