ДПА-2018 для 9 класу: обов’язкові предмети, зміни та новини

Дата опублікування:
17 січня 2018 року.

Підсумкова державна атестація – це головне випробування для українських школярів, які закінчили навчання у 9-му класі.

Особливості проведення ДПА в 2018 році
Атестація учнів, які закінчили 9-й клас, буде проходити на базі тієї школи, в якій вони проходять навчання. Екзаменування проходить у письмовій формі і повинно відповідати певним вимогам Міністарства освіти. У роботі повинні бути завдання, відповідні рівню підготовки учнів і шкільних освітніх стандартів.
Дати, в які буде проходити ДПА, визначаються членами педагогічної ради. Дев’ятикласникам 2017/2018 року випуску потрібно здавати три іспити: українська мова; математика; предмет за вибором: з української літератури, зарубіжної літертури, іноземної мови, історії України та всесвітньої історії, права, географії, біології, хімії, фізики або інформатики, а також мов національних меншин.

Хто звільняється від ДПА?

Деякі категорії учнів можуть отримати звільнення від ДПА. До числа таких школярів входять: діти, які проходять навчання і лікування на базі шкіл-інтернатів або освітніх закладів санаторного типу, реабілітаційних центрів, класів інклюзивного типу, є глухими, сліпими, або слабочуючими слабозорими, мають порушення функції опорно-рухової системи, тяжкі мовленні порушення або затримку в психічному розвитку;
учні, які перебувають у соціальній відпустці. Це правило діє для дівчат, які народили дитину. Для підтвердження свого статусу матері їм потрібно надати довідку з жіночої консультації і, якщо учениця є повнолітньою, заяву; спортсмени, які беруть участь у міжнародних змаганнях або повинні поїхати на збори, а також учасники виставок або конкурсів, які проходять на міжнародному рівні; учні, в районі проживання яких трапилося стихійне лихо або оголошено надзвичайний стан; учні, які стали учасниками олімпіад або наукових конкурсів, що проходять на міжнародному рівні. Вони отримують звільнення від предмета, на якому посіли призові місця;
учні, які вийшли на третій етап МАН з якого-небудь предмета. Вони звільняються від ДПА з цієї дисципліни; школярі, які мають міжнародну сертифікацію з іноземної мови на рівні В1 (для середніх шкіл без спеціалізації з мови) і В2 (для шкіл, в яких вивчаються мови на підвищеному рівні).

^ Вгору ^