Експедиція у «Долину диявола»

Дата опублікування:
6 грудня 2016 року.

cimg7923

Шматочок Північної Америки з її знаменитими на весь світ каньйонами можна побачити і в Миколаївській області. Дізнавшись про це, учні Калинівського НВК вирушили у туристсько-краєзнавчу експедицію до Актовського каньйону. Гранітні валуни, прямовисні скелі, величезні кам`яні брили, що нависають над рікою Мертвовод, отримали назву «Долина диявола». Актовський каньйон, котрий є частиною Національного природного парку «Бузький Гард», входить до списку семи природних чудес України і вважається однією з найстаріших євразійських ділянок суші.

elektrostantsiya-069 Готуючись до експедиції, учні дізналися, що глибина українського каньйону сягає 50 метрів, а займана ним площа – 250 гектарів. Скельна порода в ньому утворилася більше 4 млрд років тому. У Відні встановлені камені, що символізують усі континенти, і камінь від Європи був привезений саме з цього місця. Через складний рельєф місцевості туристам не вдається сплавлятися по річці Мертвовод, зате тутешні місця полюбилися скелелазам. Долина цікава для любителів старовини і тих, хто захоплюється езотерикою. Адже каньйон був сакральним центром Скіфії, де в давнину люди проводили ритуали і молилися своїм богам.

elektrostantsiya-094

У каньйоні досить багато різних тварин, учні бачили великих вужів і сотні ящірок. Але є і тварини побільше, навіть олені.

Актовський каньйон — недоторканий земний куточок первозданної природи. Іноді варто пожертвувати комфортними умовами, щоб побачити унікальні і прекрасні заповідні місця з казковими пейзажами, чистим повітрям і дивовижними тваринами, щоб потім на все життя залишити в пам’яті дні, проведені наодинці з природою.

                                                                                          Прес-центр учнівського самоуправління Калинівського НВК

^ Вгору ^