Еру космосу відкрили українці

Дата опублікування:
13 квітня 2018 року.

   Саме на цю тему 12 квітня в Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  пройшла тематична лінійка, присвячена  Міжнародному дню польоту людини в космос.

   12 квітня 2018 року виповнюється 57 років з дня, коли стартував перший у світі космічний корабель «Восток», пілотований першою людиною-космонавтом Юрієм Олексійовичем Гагаріним. Ця подія схвилювала весь світ.

    Проте на лінійці йшла мова про тих, хто зробив неоцінен­ний внесок у розвиток сучасної космонавтики, — українсь­ких вчених, конструкторів, винахідників, космонавтів.

    Зібрати відо­мості про українських космонавтів — справа нелегка. Досі мало відомі або зовсім невідомі імена деяких кос­монавтів, котрі загинули, виконуючи службові обов’язки на землі і в космосі. Діти з захопленням слухали про українських героїв космосу. Протягом дня учні мали змогу переглянути відеофрагменти «Перший політ людини у космос», «Політ у космос першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка», «Українська космічна Одісея». З цікавістю розглядали діти і стендові матеріали про розвиток космічної галузі.

   Учні зрозуміли, що окреслені основні напрями робіт у космосі пов’язані із потребами військових, ство­ренням сучасних систем засобів зв’язку, відпрацюванням технологій роботи у космосі на орбітальних космічних станціях і дослідженнями планет Сонячної системи.Проте космос ще приховує від нас безліч невідомого. Та немає такої таємниці, яку б не подолали людський розум, людська праця. Настане час — і земляни освою­ватимуть нові планети. А поки що сміливі і наукові по­шуки та випробування тривають.

Завгородня Р.В., вчитель фізики

Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

^ Вгору ^