Ходить по землі святий Миколай…

Дата опублікування:
19 грудня 2018 року.

Звуками веселих мелодій розпочалася концертна програма:

«Що нині за днина, що нині за свято,
Що сюди зібралось  так гостей багато?

Знаю, що за днина, знаю, що за свято.

То прийшли Вкраїні  і нам честь віддати.

Всім нам честь віддати,
Бога привітати,
Про святого Миколая
У цей день згадати»

Такими словами звернулися дітки-янголи  до всіх присутніх,  хто зібрався на свято у великій святковій залі нашої  Киселівської  школи. Тому  що 19 грудня православні люди всього світу святкують день святого Миколая Чудотворця. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходить весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

З особливим теплом  і задоволенням пройшло це свято для всіх присутніх, адже всі знають, що Миколай був покровителем всіх діточок.  Якщо ж в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Святий Миколай його обов’язково виконає.  Наші дітки цілий тиждень до цього свята готувалися – писали листи, в яких  просили  покровителя виконати свої мрії, свої бажання малювали в малюнках,  на аудіо запис висловлювали свої думки. Саме доброта і віра в чудеса здатна зберігати все найдорожче в людських серцях.

Свято об’єднало  всіх наших  школярів  і вчителів, батьків. Зворушливо звучали дитячі молитви до Святого:

Святий отче, Миколаю,
Щиро ми тебе благаємо,
Сповни нині наші просьби,
Що на думці ми їх маємо.
Звели дітям дарунки подати.
В надії будемо Тебе чекати!

Та на святі не обійшлося і без чортиків-антипків, які спочатку музику перебивали, а потім у друзів подарунки вкрали,  які  Миколай приготував, та ще  й   різочок  принесли для  дітей-лінюхів  і  непослухів. Та все ж святий Миколай їх не прогнав, а  пожалів   і залишив  на  святі.

Та  яке свято без подарунків? Дитячі  мрії здійснюються! Святий  Миколай з  великим задоволенням подарував всім дітям  довгоочікуваний  подарунок — багато  солодощів.

Це світле, добре,  прекрасне  і  довгоочікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Нехай діти наші відчують і повірять в  цю доброту,  а чудесну традицію передають з покоління в покоління, бо вона прищеплює головні цінності нашим дітям.

 

Н.Л.Швець, педагог-організатор

 Киселівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

^ Вгору ^