Кабінет міністрів України затвердив зміни до положення про освітній округ

Дата опублікування:
6 грудня 2016 року.

Доводимо до відома, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 09.09.2016 № 2/3-14-1776-16 «Щодо нормативно-правового регулювання діяльності освітніх округів, опорних закладів та їх філій»:

  1. Урядом внесено зміни до Положення про освітній округ (Постанова Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 № 574), згідно з якими:

− розділено поняття «освітній округ» та «опорний заклад». У тексті положення (Постанова Кабінету Міністрів України від 20.01.2016№ 79) слова «округ (опорний заклад, його філії)» у всіх відмінках і формах числа замінено словами «округ, опорний заклад та його філії»;

− до складу округу можуть входити навчальні заклади незалежно від типу та форми власності, у тому числі загальноосвітні навчальні заклади, що є опорними (далі – опорні заклади), та міжшкільні навчально-виробничі комбінати. Ця норма легітимізує освітні округи створені на підставі Положення про освітній округ, що діяло до січня 2016 року (Постанова Кабінету Міністрів Українивід 27.08.2010 № 777 – стара редакція);

− округ не є юридичною особою і діє на підставі рішення про його утворення;

− написання найменування опорного закладу, його філій здійснюється відповідно до встановлених вимог. Найменування філії повинне вказувати на приналежність до опорного закладу, у складі якого вона створена;

− зарахування (переведення) учнів (вихованців) до опорного закладу та його філій здійснюється відповідно до законодавства та оформлюється наказом керівника опорного закладу. Випускникам опорного закладу II і III ступеня та його філій, що виконують функції основної школи, відповідний документ про освіту видається опорним закладом.

  1. Міністерством освіти і науки України затверджено Положення про з’єднаний клас (клас-комплект) у початковій школі опорного закладу (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 № 944), яким визначається порядок утворення та основні засади діяльності таких класів. З’єднані класи (класи-комплекти) створюються у випадку, коли у зв’язку із демографічною ситуацією один або декілька класів початкової школи не можуть бути створені відповідно до вимог частини другої статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту».
  2. Міністерством освіти і науки України внесено зміни до додатку 7 наказу МОН України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (наказ МОН України від 17.08.2016 № 991), зокрема визначено схему тарифних розрядів посад керівників опорних закладів та їх філій.

Звертаємо Вашу увагу, що Міністерством освіти і науки України розроблено вимоги до змісту установчих документів опорного закладу та його філій (статуту та положення) (Лист Міністерства освіти і науки України від 09.09.2016 № 2/3-14-1776-16 «Щодо нормативно-правового регулювання діяльності освітніх округів, опорних закладів та їх філій»).

^ Вгору ^