Козацька слава України

Дата опублікування:
6 листопада 2017 року.

     У переддень Покрови Пресвятої Богородиці,  Дня Захисника України, Українського козацтва у Будинку творчості дітей та юнацтва проведено свято «Козацька слава України», на якому були присутні вихованці закладу, їх батьки та запрошені.

     Почесним гостем на заході став учасник бойових дій в зоні антитерористичної операції, випускник Снігурівського БТДЮ 2005 року Данилов Олександр Сергійович. Він розповів, що закінчив факультет допризивної підготовки та фізичної культури Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Олександр переконаний, що козак – це не звання і не титул! Козак – це національна ознака патріота, в крові якого пульсує жага до безкомпромісної боротьби з ворогами. Це – незнищенні гени пращурів, що проявляються через століття. І коли Батьківщина кличе, то козаки без усіляких вагань стають на її захист. У 2015 році Данилов О. призвався до лав Збройних сил України 95 аеромобільної Житомирської бригади, з якої був направлений у зону АТО. З 5 травня по 15 жовтня 2015 року юнак безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО у містах Авдіївка, Слов’янськ Донецької області, з жовтня — на кордоні з Кримом у Чонгарі. Олександр поділився спогадами про події на Сході України. Як командир взводу завжди показував приклад справжнього воїна-захисника Батьківщини. 14 березня 2016 року командир військової частини  О.Г.Гуть нагородив Данилова О. ювілейною медаллю «85 років повітряно-десантним військам» та іменним подарунком за звільнення шахти «Бутівка». У травні 2016 року він отримав медаль «Ветеран війни, учасник бойових дій».                   

     Діти з хвилюванням слухали розповідь воїна-земляка про нелегкі будні, про тих, хто загинув на полі бою. Олександр передав частинку своєї енергії, мужності й патріотизму присутнім на заході. Вихованці БТДЮ вкотре усвідомили: захист своєї Вітчизни  – це свята справа, що вимагає від людей сміливості, честі та відваги, часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.       

     Маленькі козаки Будинку творчості взяли участь у конкурсній програмі «Хто сильніший?». Змагалися команди «Незнищенні воїни» і «Блискавка». Учасники гідно виконали завдання конкурсу.

     Оцінювала виступ рада у складі Данилова О.С., учасника бойових дій у зоні АТО, Калюти В.В.  – від батьків, Закусилова М.М.- акомпаніатора БТДЮ. За підсумками отриманих балів перемогла дружба. Конкурсантів нагороджено солодкими призами, а учасників заходу пригостили козацькими бутербродами – хлібом з салом   

     Присутніх на святі розважали вихованці гуртків «Хор «Пролісок», «Вокальний спів», «Мій рідний край», «Культура мови та спілкування», ансамбль керівників гуртків «Вербиченька».         

     Надовго залишаться у серцях учасників та глядачів емоції й позитивні враження від свята.

О.Г.Мороз,

культорганізатор Снігурівського БТДЮ

^ Вгору ^