Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.

Дата опублікування:
12 листопада 2018 року.

9-го листопада ми відзначили  велике свято — День української писемності та мови.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» — писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

Традиційно щорічно  уКиселівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

З нагоди Дня української писемності і мови вчителі української мови та літератури школи, та педагог-організатор  провели програму тематичних заходів.

Учні нашої школи декламували  вірші про мову «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла»,який організувала педагог-організатор Швець Н.Л..Вихованці школи поширювали крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Цим учні хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

Вчителі  Черненко В.В.,Риженко С.О,Швець О.В.,Завадська В.В.,Шаманська О.Л.,Швець Н.Л., та інші долучилися до написання радіодиктанту національної єдності (його писали того дня усі охочі і небайдужі до української мови — вся країна).

Завідуюча шкільною бібліотекою  Поспєлова Л.В., презентувала для учнів  книжкову виставку«Рідна мова українська».

Всі учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в районному конкурсі.

Літературно — музична композиція «Живи, українська  мово, мово колискова» принесла неабиякий настрій всім учасникам. В цьому заході не можна не згадати її активних учасників,які долучилися до свята — цеучні 5-6 класів.Організатори намагались зацікавити  учнів вивчати та берегти рідну мову.

Завершальним патріотичним акордом  було душевне виконання пісні «Мова єднання» Комарницькою Яною та Кравчук Надією, ученицями  6 класу. Українська мелодія запалила своєю енергетикою весь зал. Всі присутні об`єдналися в дружнє коло,чим показали свою єдність. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.

 Вчитель української мови та літератури О.Л.Шаманська

 

 

 

 

 

 

 

^ Вгору ^