Круглий стіл шкільних бібліотекарів

Дата опублікування:
15 лютого 2019 року.

13 лютого 2019 року відбувся семінар шкільних бібліотекарів. Формою проведення було обрано круглий стіл, що мав назву «Роль шкільної бібліотеки в реалізації освітніх стандартів Нової української школи».

На семінарі було висвітлено широке коло питань, а саме:

  • «Шкільний бібліотекар – навігатор у морі книг та інформації». З цього питання досвідом своєї роботи поділилася Л.В. Червона (Галаганівський НВК). Вона презентувала себе, як досвідченого фахівця, бібліотеку і заходи, які вона проводить сама та в співпраці з педколективом закладу.
  • «Роль і місце шкільної бібліотеки в духовному розвитку особистості здобувачів освіти». І.В. Предчук (Павлівський НВК) наголосила, що без глибокого і систематичного пізнання народної духовної і матеріально-побутової культури неможливо формувати нові ціннісні орієнтири. І тому сьогодні перед педагогами, батьками, бібліотекою та громадською спільнотою постає надзвичайної ваги завдання духовного відродження сім’ї. «В. Сухомлинський називав шкільну бібліотеку центром духовного життя школи і зауважував: «Тут задовольняється багато дитячих інтересів, тут нерідко загорається вогник, що пробуджує мрію» — сказала Інна В’ячеславівна у своєму виступі. Також вона показала цікаву презентацію, де висвітлила величезну роботу, яка проводиться в школі з цього питання.
  • «Співпраця шкільного бібліотекаря з педколективом освітнього закладу». З цього питання свій досвід роботи презентувала С.П. Шмігель (Суворська ЗОШ). Висвітлюючи свою роботу вона зробила акцент на те, що така нестандартна форма навчання як бінарні уроки реалізує між предметні зв’язки. І що саме під впливом інтересу, викликаного спілкуванням трикутника «вчитель – бібліотекар – учень», активніше протікає сприйняття навчального матеріалу, гостріше стає спостереження, активізується емоційна й логічна пам’ять, інтенсивніше працює уява. Світлана Петрівна зазначила, що спільні зусилля бібліотекаря та вчителів мають добрі результати для роботи з користувачами бібліотеки, допомагають розвитку особистості, дають можливість не розминутись із розумною книгою.
  • «Календар знаменних і пам’ятних дат в роботі бібліотеки освітнього закладу. Це надважливе питання освітила О.М. Карпинська (Снігурівська ЗОШ І-ІІІст. №3). Чому надважливе? Тому що такий «Календар» має бути настільною книгою кожного бібліотекаря. Ольга Миколаївна ознайомила колег з усіма знаменними і пам’ятнимидатами лютого – травня. Запропонувала до кожної дати перелік форм роботи і навела декілька назв до кожної з дат. Презентація мала велике практичне навантаження.
  • «Шляхи самовдосконалення шкільного бібліотекаря». Висвітлювала питання А.Ф. Глущенко (Юріївський НВК). У своїй презентації вона показала яким має бути сучасний шкільний бібліотекар. Продемонструвала відеофільм.
  • «Різне». Виступила керівник РМО шкільних бібліотекарів С.Є. Одарченко, яка наголосила на нагальні питання, що стоять зараз перед шкільними бібліотекарями району: користування електронними підручниками, Реєстрація на платформі «Підручник ua.», робота школи «Нове ім’я” (на базі Снігурівської ЗОШ І-ІІІ №3), що відбудеться 18.02.2019р., доповнення таблиці нових підручників, перерозподіл підручників, електронний варіант інвентаризації підручників (30, 31 травня 2019р.), 195-річниця з дня народження К.Д. Ушинського і т.ін.)

Семінар пройшов плідно, продуктивно і мав велике практичне навантаження.

 

С.ОДАРЧЕНКО,

керівник РМО шкільних бібліотекарів

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

^ Вгору ^