Літнє оздоровлення та відпочинок – 2017

Дата опублікування:
13 Липня 2017 року.

     Одним із стратегічних завдань державної політики у сфері соціального захисту громадян України є реалізація права дитини на оздоровлення і відпочинок, а турбота про здоров’я дітей і молоді – один з основних показників ставлення держави до власного майбутнього. У сучасних умовах це питання набуває особливої ваги.

    Пріоритетним завданням, яке стоїть перед відділом освіти райдержадміністрації під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей, є збереження та відновлення їх здоров’я, життєвих сил, запобігання дитячій бездоглядності, створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей учнів у канікулярний час.

     Організація літнього відпочинку дітей – важлива, нелегка й копітка справа суспільного значення, яка здійснюється відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, Постанови КМУ від 17.07.2009 року №734 «Про затвердження порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету», Програми відпочинку та оздоровлення дітей Снігурівського району на 2014-2018 роки”, затвердженої рішенням районної ради від 25 грудня 2013 року №4.

     В районі відсутні стаціонарні табори оздоровлення та відпочинку. Навчальними закладами на літній період розроблено та проводяться відповідні заходи, направлені на забезпечення умов для змістовного дозвілля, естетичного та патріотичного виховання, фізкультурно-спортивної та гурткової роботи з учнівською молоддю.

     Протягом відпочинкового періоду здійснюються туристичні поїздки по району, області та за її межі, екскурсії до шкільних музеїв та музейних кімнат, під час яких діти мають можливість ознайомитись з історією рідного краю.

     З метою популяризації вивчення іноземних мов в Україні з 29.05.2017р. по 09.06.2017р. функціонували літні мовні табори на базі 30 загальноосвітніх навчальних закладів району, які відвідували 591 учень. До послуг дітей були навчальні кабінети, комп’ютерні класи, музична апаратура, спортивні та актові зали. Тут діти набували нових знань з англійської та німецької мов, вчились спілкуватись ними в нових ситуаціях, удосконалювали навички діалогічного та монологічного мовлення.

     З 19 по 24 червня 2017 року за ініціативи та підтримки БФ «Волонтери Снігурівщини» на базі Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 функціонував   табір для дітей, які потребують підвищеної психолого-педагогічної уваги, де відпочивали 74 дитини даної категорії.

     Відповідно до статті 24 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок» діти пільгових категорій мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел. При вирішенні питання щодо першочерговості оздоровлення та відпочинку дітей враховується соціальний статус дитини і матеріальне становище сім’ї, у якій вона виховується.

     Тому у відділі освіти райдержадміністрації створено банк даних дітей, які потребують оздоровлення та відпочинку в літній період. При наявності путівок такі діти направляються на оздоровлення до дитячих таборів. Так, з 04 по 18 липня 2017 року за путівками, придбаними відділом освіти райдержадміністрації, у ДОТ “Колос” с. Рибаківка відпочивають 30 дітей   пільгових категорій.

      З початку оздоровчого періоду 2017 року за кошти обласного бюджету оздоровлено в ДОТ “Маяк” села Рибаківка – 14 дітей (5 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 5 – діти учасників бойових дій, 4 – діти з багатодітних родин), у ДОТ “Динамо” міста Очакова – 8 дітей (7 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 1 – дитина з багатодітної родини).

     Оздоровлення дітей триває, тож бажаючих чекаємо із заявками за адресою: вул. Центральна, 72, каб. 108, контактний телефон 3-19-77.

 

Л.І.Мендус,

начальник відділу освіти

^ Вгору ^