Мандрівка у світ літератури

Дата опублікування:
5 грудня 2016 року.

   21 листопада у Баратівській ЗОШ І-ІІІ ст. стартував Тиждень літератур. Із значенням літератури в житті людини  школярів ознайомили старшокласники разом з учителем зарубіжної літератури Пилиповою Л.М. під час проведення лінійки «Розпочинаємо мандрівку у світ літератури».

      21 листопада відзначався  День Гідності і Свободи. Цій даті був присвячений конкурс читців поезій  українських авторів «Україна — це я! Україна — це ти!»

    Цього ж дня у шкільній бібліотеці відкрила свою роботу книжкова виставка «Вона змінила кожного з нас» (до Дня Гідності і Свободи).

 dsc00048

    22 листопада школярі 5 — 11 класів розгадували кросворди, відповідали на питання літературної вікторини. Розпочався конкурс ілюстрацій до творів художньої літератури, на який представили свої роботи учні школи.

      23 листопада у рамках  Тижня літератур пройшов флешмоб для учнів початкових класів «Увага! Книга знову джерело знань!» Його підготувала Пилипова Л.М. разом із старшокласниками .

     24 листопада школярі перегорнули  сторінки літературного календаря і пригадали імена письменників рідного краю — ювілярів у ході проведення заходу  «Духовний скарб Миколаївщини»,      підготовленого     учителем        української        літератури

dsc00032

Черненко С.О.  Присутні ознайомилися з повідомленнями про життя і творчість  Еміля  Январьова,  Бориса  Мозолевського,  Валерія Бойченка, Дніпрової Чайки,  Миколи Вінграновського,  Олекси Бердника,  Спиридона Черкасенка, подивились відеоролики , присвячені цим митцям, та буктрейлери до їх творів, прослухали фрагменти творів та пісні, написані на слова поетів — земляків. Пролунав на заході й авторський вірш учениці 8 класу Сабкової Ілони, присвячений  пам’яті Валерія Бойченка, написаний ученицею 8 класу Сабковою Ілоною.

    Тиждень літератури завершився 25 листопада  презентацією книги Л.Чижової «Сонце на столі»,   підготовленою  учителем   української    літератури  Проценко С.С. Ця збірочка — поетична розповідь про найсвятіше, найблагородніше диво наше — Хліб.
Найстарші учні школи — одинадцятикласники —  розповіли присутнім про прадавні народні звичаї, обряди, пов’язані з хлібом, семикласники читали поезії, що навчали  прекрасних хліборобських істин, п’ятикласники назвали прислів’я і приказки про хліб.
dsc00064

Захід переконав усіх присутніх, що хліб — одвічне, як життя, мірило всіх цінностей, має бути нашою святинею не на сьогодні і не на завтра — на усе життя. Знаменним є і те, що захід відбувся напередодні  Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій
Література як один із видів мистецтва покликана збуджувати естетичні почуття. Головне — не залишити дитину байдужою,  будити її думки і почуття,  намагатися створювати такі умови,  коли кожен захоче висловитись, а ще краще,  коли блищатимуть очі, червонітимуть щоки від захоплення. Сподіваємося, що нам це вдалося.

С.Черненко,

 учитель української літератури

Баратівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

^ Вгору ^