Дата опублікування:
5 грудня 2016 року.
21 листопада у Баратівській ЗОШ І-ІІІ ст. стартував Тиждень літератур. Із значенням літератури в житті людини школярів ознайомили старшокласники разом з учителем зарубіжної літератури Пилиповою Л.М. під час проведення лінійки «Розпочинаємо мандрівку у світ літератури».
21 листопада відзначався День Гідності і Свободи. Цій даті був присвячений конкурс читців поезій українських авторів «Україна — це я! Україна — це ти!»
Цього ж дня у шкільній бібліотеці відкрила свою роботу книжкова виставка «Вона змінила кожного з нас» (до Дня Гідності і Свободи).
22 листопада школярі 5 — 11 класів розгадували кросворди, відповідали на питання літературної вікторини. Розпочався конкурс ілюстрацій до творів художньої літератури, на який представили свої роботи учні школи.
23 листопада у рамках Тижня літератур пройшов флешмоб для учнів початкових класів «Увага! Книга знову джерело знань!» Його підготувала Пилипова Л.М. разом із старшокласниками .
24 листопада школярі перегорнули сторінки літературного календаря і пригадали імена письменників рідного краю — ювілярів у ході проведення заходу «Духовний скарб Миколаївщини», підготовленого учителем української літератури
Черненко С.О. Присутні ознайомилися з повідомленнями про життя і творчість Еміля Январьова, Бориса Мозолевського, Валерія Бойченка, Дніпрової Чайки, Миколи Вінграновського, Олекси Бердника, Спиридона Черкасенка, подивились відеоролики , присвячені цим митцям, та буктрейлери до їх творів, прослухали фрагменти творів та пісні, написані на слова поетів — земляків. Пролунав на заході й авторський вірш учениці 8 класу Сабкової Ілони, присвячений пам’яті Валерія Бойченка, написаний ученицею 8 класу Сабковою Ілоною.
Тиждень літератури завершився 25 листопада презентацією книги Л.Чижової «Сонце на столі», підготовленою учителем української літератури Проценко С.С. Ця збірочка — поетична розповідь про найсвятіше, найблагородніше диво наше — Хліб.
Найстарші учні школи — одинадцятикласники — розповіли присутнім про прадавні народні звичаї, обряди, пов’язані з хлібом, семикласники читали поезії, що навчали прекрасних хліборобських істин, п’ятикласники назвали прислів’я і приказки про хліб.
Захід переконав усіх присутніх, що хліб — одвічне, як життя, мірило всіх цінностей, має бути нашою святинею не на сьогодні і не на завтра — на усе життя. Знаменним є і те, що захід відбувся напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій
Література як один із видів мистецтва покликана збуджувати естетичні почуття. Головне — не залишити дитину байдужою, будити її думки і почуття, намагатися створювати такі умови, коли кожен захоче висловитись, а ще краще, коли блищатимуть очі, червонітимуть щоки від захоплення. Сподіваємося, що нам це вдалося.
С.Черненко,
учитель української літератури
Баратівської ЗОШ І-ІІІ ст.