Мандрівка в світ української літератури

Дата опублікування:
28 листопада 2017 року.

    Декаду літератур  у Баратівській ЗОШ І-ІІІ ст. розпочав тиждень української літератури. Першого дня увазі школярів була запропонована лінійка «Розпочнемо мандрівку у світ літератури», підготована Проценко С.С. разом із восьмикласниками, а після уроків відбувся літературний турнір «Цікавий світ художнього слова» (підготований Проценко С.С.), де змагалися учні 5-6 класів. Перемогу здобули п’ятикласники .

    У пізнавальній грі «Інтелектуали слова»,проведеній Проценко С.С. наступного дня, брали участь учні 7 – 8 класів. Діти давали відповіді на питання вікторини, утворювали нові слова із великого слова,  вгадували письменника, літературний твір, назву пісні за мелодією та виконували ряд інших завдань. Завзято допомагали улюбленій команді вболівальники. Переможцями гри стали семикласники.

  У середу протягом дня школярі розв’язували запропоновані їм завдання з літератури: кросворди, вікторини. Найвправнішими виявилися дев’ятикласники.

     Два наступні дні були присвячені роботі з учнями  9 – 11 класів.

     Першого дня на них чекав літературний захід «Пілігрим, чиї ноги ходили по землі, а серце втішалося на небесах» (до 295-ї річниці від дня народження Г.С.Сковороди), підготований Черненко С.О. разом з учнями 9 – 10 класів. На ньому ведучі ознайомили присутніх із життям і творчістю цієї дивовижної людини, а з вуст читців пролунали поезії та уривки творів Сковороди та про Сковороду.

   А наступного дня гостинно запросили всіх присутніх до імпровізованої світлиці господарі вечорниць, підготованих Черненко С.О. разом із старшокласниками. Завітали до світлиці герої літературних творів. Лунала тут то бадьоро і завзято, то ніжно і лірично українська пісня. Розсмішили учасників заходу гуморески П.Глазового, виконані старшокласницями. Згадали і про свято Андрія, особливою частиною якого є кусання калити. Присутніх господарі запросили кусати калиту.  Наостанок всіх пригостили запашним короваєм.

    Сподіваюся, що заходи, проведені у рамках тижня української літератури під час декади літератур,  запам’ятаються школярам, а  також сприятимуть  формуванню у них  почуття поваги до літератури і культури рідного народу, бажання вивчати і примножувати їх.

 

С.Черненко, учитель

української мови і літератури

Баратівської ЗОШ І – ІІІ ст.

^ Вгору ^