Майстер-клас із навчальної робототехніки

Дата опублікування:
13 березня 2017 року.

Перед початком Обласного фестивалю з візуального програмування, який організовував Канадський благодійний фонд «IWillAssociation», було проведено майстер-клас із навчальної робототехніки. Учасникам розповіли про набори навчального «Lego» — конструктору, із якого і збираютьрізноманітнихроботів. Показали, як створюються та рухаються вже готові моделі. Потім дітям запропонували розділитися на чотири команди за вподобаннями та самим зібрати роботів.

Зацікавленість та азарт учасників спостерігалися не тільки протягом майстер-класу, а й під час перерв між захистом робіт. Діти замість хвилинки перепочити чимдуж мчали до столу з деталями «Lego» та продовжували вивчати механізми дії руху створеного ними робота. Перевіряли датчики дотику машини до об’єкту –  зробленої із цього ж конструктору квітки.

Гуртківці ділилися знаннями один з одним, не боялися запитувати у своїх колег, з якими щойно познайомились та які вже давно займаються цією справою.

Кожен із учасників по черзі тримав планшет, в якому знаходилась схема зібрання даної моделі робота та з якого подавалися команди машині, щоб вона рухалася. Інші діти в цей час спостерігали та допомагали, якщо було потрібно.

Емоції переповнювали всіх присутніх на цьому святі. Думаю мої вихованці ще довго будуть пам’ятати, у якому фестивалі та майстер-класі вони взяли участь та що зібрали власноруч своїми руками. Сподіваюсь, що набутий досвід допоможе їм у майбутньому. Можливо, хтось стане відомим програмістом або сконструює нового робота чи машину, а хтось просто у вільний час буде займатися такою цікавою справою.

 

І. О. Грибок, керівник гуртка «Юні користувачі персонального комп’ютера»

 

^ Вгору ^