Минуще все, лиш слово не мине…

Дата опублікування:
12 листопада 2018 року.

        Мова – одне з найдавніших надбань, яке створили і залишили нам наші попередники. З одного боку наша мова природна й проста річ. Як повітря, яким ми дихаємо, як земля, якою ходимо, як голос матері чи небо над головою. З іншого – навіть до такої звичної речі треба ставитися бережливо, як до річки, що висихає. Як до квітки, яка потребує людського догляду.

         Саме тому в бібліотеці Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 бібліотекарем Карпінською О.М. при підтримці класоводів Воскобойнікової Т.В.(3-Бклас), Пірумян А.Є. (4 клас) та класного керівника 6 класу Заверюхіної І.Б. пройшла низка заходів, присвячених Дню української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Це і книжкова виставка «Мова калинова, чари барвінкові», і бібліотечний урок «В ній материнська ласка і тепло», і інформаційна хвилинка «Перлини української літератури», і літературна світлиця «Бринить, співає наша мова».

            Під час заходів учні дізналися про історію виникнення свята, про прабатька української писемної мови, яким був преподобний Нестор Літописець. Найвизначнішою працею цього творця є «Повість минулих літ».

            Діти згадали українських письменників та поетів, із задоволенням читали вірші Т.Шевченка, Л.Українки, І.Франка, П.Тичини та інших. А як гарно учениці 6 класу співали пісні, написані на вірші А.Малишка. Дуже гарно учні 3-б класу читали вірші поетів-краян А.Зими, В.Бойченка, М.Винграновського, Д.Кремня. Старшокласників зацікавила вікторина «Найкращий знавець української мови».

            Найактивнішими під час проведення заходів були: С.Рудюк, Д.Мілян, Є.Кумосін, К.Кузьменко, С.Тарасенко (3-Бклас), В.Андрійчикова, Н.Лубніна, Б.Катано, Є. Торська, Є Бондар(4 клас), В.Коврига, Д.Чмелик, А.Бондар, А.Солонарь (6клас) та інші.

            Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

            Ми не завжди собі уявляємо, яке багатство є у кожного з нас. Це наша рідна мова!

Адже цілий світ визнає, що українська мова – чудова, мелодійна, багата.

Карпінська О.М.

шкільний бібліотекар

^ Вгору ^