Місячник шкільних бібліотек

Дата опублікування:
1 Листопада 2019 року.

         З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковане щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 14.08. 2014 № 931).
         Упродовж попередніх років цей захід проводився за певною тематикою. У 2019 році місячник відбувався під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».
          Метою цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек були:
–         реалізація основних пріоритетів Нової української школи;
–         формування покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя; продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності; розвивати цінності громадянського суспільства;
–         сприяння розвитку творчих обдарувань особистості учнів;
–         надання читачам можливості проявити свої нахили і здібності з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей;
–         набуття школярами соціального досвіду.
Бібліотекарі всіх закладів освіти району активно долучилися до участі у Всеукраїнському місячнику бібліотек. В рамках місячника проходили заходи, які сприяли задоволенню й розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки, рекламуванню бібліотеки, створенню її іміджу. Серед них: зустрічі з Миколаївськими письменницями В. Марущак та Т. Свірською, читацькі паркани, буккросинг «Передай книжку другу», смайл-опитування «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку», Дні бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо», виставки нових надходжень, конкурси творів («Шкільна бібліотека майбутнього»), малюнків («Бібліотека очима дітей»), читців («Суперчитач шкільної бібліотеки»), читацькі марафони, благодійні акції та інші. Приємно відзначити й те, що до проведення місячника активно долучилися і плідно співпрацювали з бібліотеками закладів освіти й сільські бібліотеки, а також районна бібліотека для дітей і юнацький відділ бібліотеки для дорослих та краєзнавчий музей.
С. Одарченко
Керівник РМО шкільних бібліотекарів
^ Вгору ^