Міжнародний день рідної мови в школі

Дата опублікування:
21 лютого 2019 року.

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

                                                                  Ти могутня, рідна мово!

                                                Іван Багряний

      21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. Святкування цієї визначної дати  відбулося і в Горохівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

      До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина. Так у початковій школі пройшов театралізований захід «Шануй мову свого народу», під час якого учні декламували вірші про мову, співали українські пісні, а учні 3 класу показали виставу «Горіхові принцеси».

      Для учнів 5 класу було проведено конкурс-гру «Це моя Україна». У шостому класі відбулася вікторина «Шануймо мову серцем і вустами». А учні 7 класу провели флешмоб «Вивчайте мову українську…»

       Класними керівниками було проведено години спілкування, виховні години, тематичні бесіди на тему «О слово рідне, хто без тебе я…», «Хто про мову думає, зна, що у нього мати є», «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ (К.Ушинський)», «Рівень розвитку рідної мови – це показник духовності народу», «О Слово рідне! України слово», «Ну щоб, здавалося, слова».

       Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

      Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

Педагог-організатор Стібак О.В.

^ Вгору ^