На батьківщині славетного земляка

Дата опублікування:
26 квітня 2017 року.

        24 квітня 2017 року Снігурівщину відвідала донька всесвітньовідомого письменника-фантаста Олеся Бердника пані Громовиця. Олесь Бердник – наш земляк, уродженець села Вавилове. Тому першу зупинку Громовиця Олександрівна зробила саме у цьому населеному пункті. Шановну гостю супроводжували директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Шуляр В.І., завідувач кафедри теорії й методики мовно-літературної освіти Гич Г.М., начальник відділу освіти РДА Мендус Л.І., завідувач Снігурівського РМК Богданова Г.О., методист Благодатна З.І.

         У Вавиловому делегацію гостинно зустріли голова Центральної сільської ради П‘яник А.І., завідувач школи Канівець М.Я., вчителі, учні, жителі села. За українським звичаєм дорогій гості вручили хліб-сіль на вишитому рушнику. Гості оглянули стенд «Олесь Бердник – наш славетний земляк», почули розповіді про те, як вшановують пам‘ять видатного земляка у селі його дитинства. На згадку про зустріч пані Громовиця посадила на шкільному подвір‘ї вишеньку і поклала квіти до пам‘ятника загиблим воїнам-визволителям. Хвилюючим моментом для гості стало відвідування місця, де колись була хата, в якій народився майбутній письменник. До Києва донька Олеся Бердника повезе жменьку землі з місця народження свого знаменитого батька.

         Далі шлях проліг до Центральної школи, де делегацію теж зустріли хлібом-сіллю. Діти розповіли, як під керівництвом вчителя української мови і літератури Царинської С.С. та керівника гуртка «Пошук» Безносик Т.Т. проводять пошукову роботу по вивченню життєвого і творчого шляху відомого фантаста. З великим інтересом присутні переглянули створений юними краєзнавцями відеофільм, присвячений славетному земляку. Шановна гостя поспілкувалася з учнями та вчителями, розповівши багато цікавих фактів про батька, відповіла на запитання.

         На згадку про незабутню зустріч директор школи Іванченко Л.П. вручила пані Громовиці ікону Миколи Чудотворця. Гості і господарі сфотографувалися на пам‘ять.

         Донька славетного земляка висловила велику подяку за збереження пам‘яті батька і висловила сподівання на подальшу співпрацю.

         Учні Вавилівської та Центральної шкіл одержали у подарунок твори Олеся Бердника з автографом Громовиці Бердник.

З.Благодатна,

методист Снігурівського РМК

^ Вгору ^