На сайті МОН України розміщено оновлені навчальні програми для початкової школи

Дата опублікування:
14 грудня 2017 року.

Шановні вителі, на сайті МОН України розміщено оновлені навчальні програми для початкової школи. Щоб полегшити впровадження оновлених програм, EdEra спільно з МОН підготувала поради для вчителів, методичні рекомендації, збирає додаткові навчальні матеріали, які будуть розміщені у вільному доступі.
На сайті EdEra викладено відеоматеріали з сучасними методиками викладання до 5 оновлених програм початкової школи. Тут можна знайти поради вчителям, дидактичні навчальні матеріали, відеозвернення письменників, чиї твори внесені в програму літературного читання.
Наприклад, запропоновано навчання з української мови за технологією «сторітелінг» — написання історії про себе, що є гарним приводом описати свої вчинки та почуття, проаналізувати власні дії, оцінити наслідки, зробити висновки на майбутнє.
Внесено ключові зміни до програми з англійської мови, а саме: запровадження ввідного усного курсу; спрощення вимог до письма; скорочення обсягів висловлювань; уточнення вимог до фонетичної лінгвістичної компетенції; вилучення складних граматичних форм, що належать до мовного рівня А2. Зміни включають перенесення до 2 класу заперечної форми спонукальних речень, до 4 класу – граматичної форми Foture Simple; вилучення з лінгвістичної компетенції теми «Шкільне приладдя». До 3 класу перенесено теми «Місяці. Дні тижня». Передбачено спрощення вимог до письма у 3 класі. В числі змін уточнення мовленнєвих функцій щодо опису емоційного стану, вимог мовленнєвої компетенції «Аудіювання», уточнення тематики ситуативного спілкування. Зроблено наголос на роботі з підручником і словником.
У програмі з математики вилучено вимогу «знає», щоб вчителі не орієнтували учнів на механічне запам*ятовування навчальної інформації та її бездумне відтворення. Зроблено акценти на діяльнісних результатах: «застосовує», «володіє обчислювальною навичкою», «передбачає», «розв*язує», «перевіряє» тощо. В центрі уваги вчителя навчання з певних питань: у 1 класі учні мають зрозуміти сутність порозрядного додавання та віднімання чисел; у 2 класі – володіти обчислювальною навичкою; у 3 класі – миттєво, правильно відтворювати результати табличного множення та застосовувати їх в обчисленнях.
Доступ до всіх матеріалів вільний. Приємного та продуктивного навчання!

^ Вгору ^