На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень

Дата опублікування:
28 Лютого 2018 року.

            Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. “Я на гору круту крем’яную буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать”, – ці поетичні рядки не просто метафора, а пронизлива сповідь, непорушне кредо короткого, але яскравого, мов зірковий спалах, життя видатної української письменниці Лесі Українки.

Уже стало традицією у Калинівському НВК відзначати День народження геніальної доньки українського народу.  Мікуляк Н.В. разом зі своїми учнями запросили вчителів, однокласників, батьків до театральної студії на літературно-музичну композицію «На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень».  Учасники студії розповіли про письменницю словами її літературних героїв. Музичні твори на слова Лесі подарували велике коло емоцій слухачам і ще раз підтвердили, що Леся Українка особливо зараз дуже і дуже сучасна.  Часто писала Леся про любов, добро, щирість, правду й інші людські емоції та переживання. І хоча дух національної визвольної боротьби панує у багатьох творах поетеси, поціновувачі виділяють її вірші не як борця, а як жінки. Образи, які спробували відтворити учні, взаємодіяли із глядачами,  вражали своєю артистичністю, проймали ліричністю виконання.

Леся Українка, мабуть, і справді мала в серці «те, що не вмирає». Слова її актуальні і дотепер. Тому проведення таких заходів не тільки дозволяє учневі розвиватися  як творчій особистості, а й допомагає формувати  почуття патріотизму та громадянського  обов’язку.

Пономаренко О.М.,

ЗДНВР Калинівського НВК

^ Вгору ^