Нарада директорів загальноосвітніх навчальних закладів

Дата опублікування:
12 Вересня 2016 року.

09 вересня 2016 року відділом освіти райдержадміністрації спільно з Снігурівським районним центром фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти, Снігурівським районним методичним кабінетом   проведено нараду директорів загальноосвітніх навчальних закладів. На нараду були запрошені голова райдержадміністрації Твардовська Т.М. та начальник служби у справах дітей Бондаренко Г.М.

100_2291100_2292

Порядок денний передбачав розгляд ряду актуальних питань щодо підготовки навчальних закладів до нового навчального року, зокрема заміни вікон на енергоефективні склопакети в будівлях 26 ЗОШ, забезпечення учнів підручниками, низької наповнюваності класів тощо.

100_2295

Голова райдержадміністрації Твардовська Т.М. вказала обсяг коштів з державної освітньої субвенції та районного бюджету, виділених на заміну вікон у розрізі навчальних закладів, та економію завдяки участі у системі електронних торгів «ProZorro» в сумі 700тис.грн, що буде направлена на додаткову закупівлю вікон.  Очільник району повідомила про виділення з нового року коштів освітньої субвенції на одного учня без можливості перерозподілу сум між навчальними закладами у зв’язку з їх низькою наповнюваністю. Зосередила увагу директорів ЗОШ на необхідності вирішення питання підвищення наповнюваності класів шляхом оптимізації навчальних закладів, оскільки у ЗОШ Снігурівського району середній показник складає лише 10,1, що є одним із найнижчих показників по області.

dscn0240

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Мендус Л.І. додатково повідомила, що з кожним роком збільшується кількість дітей, які навчаються за індивідуальною формою через малу кількість учнів. Начальник відділу освіти порушила питання щодо якості навчання саме у старших класах, де найменша кількість дітей, а, отже, і виділяється найменша кількість годин на одного учня. Мала наповнюваність класів свідчить про незавантаженість загальноосвітнього навчального закладу, що призводить до неефективності використання матеріально-технічної бази шкіл, завищеної вартості утримання одного учня порівняно з існуючими нормативами. Відтак більшість загальноосвітніх навчальних закладів використовуються менше ніж на 50% від проектної потужності. Також констатувала низький рівень якості освіти у малокомплектних школах, в яких мала кількість учнів не дає змоги їх  якісного навчання у повноцінних класах та повідомила про необхідність пошуку шляхів виходу із ситуації.

dscn0239

Бондаренко Г.М., начальник служби у справах дітей, у своєму виступі відзначила позитивні зрушення у взаємодії навчальних закладів із соціальними службами із виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та контролю за їх навчанням у школі й умовами утримання в сім’ях.

Директор Снігурівського районного центру фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти Даценко В.А. довів до відома  керівників ЗОШ правильність оформлення заявок на закупівлю предметів і матеріалів з метою формування пропозицій в системі електронних торгів «ProZorro». Зосередив увагу на підготовці навчальних закладів, в тому числі їх систем опалення, шкільних автобусів, до осінньо-зимового періоду 2016-2017 років.

dscn0235

Завідувач Снігурівського районного методичного кабінету Богданова Г.О. та профільні методисти надали рекомендації щодо організації методичної роботи у 2016-2017 навчальному році.

З усіх питань, розглянутих на нараді, директорам навчальних закладів Снігурівського району надані відповідні доручення і рекомендації.

^ Вгору ^