Наші права

Дата опублікування:
25 вересня 2019 року.

В рамках проекту «Я маю право» та з метою продовжити роботу над формуванням поняття «права та обов’язки», формування навички правової відповідальності учнів,  виховування бажання дотримувати високих морально-етичних норм та прагнення виробити  кращі громадянські риси у Вавилівській ЗОШ І ст. відбулося інсценування казки «Червона шапочка».

 Разом з дітками було вияснено, що з  Червоною Шапочкою сталася біда, бо дівчинка була дуже довірлива. А вовк, коли  проковтнув бабусю, зайняв її житло. Чи мав Вовк на це право? Кожна людина має право на житло. Ніхто не має право силоміць забиратись у наш дім. Дорослі і діти, мають почуватись у себе вдома у повній безпеці.

 

Учням розповіли, що давним-давно,  ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя, що бажав би допомогти їй у вирішенні спорів. Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильний, той і правий». Але коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норми життя для всіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права. Тепер держава ставала на захист сильного і слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила. Так виникла Конвенція  основних прав дітей. Були пригадані основні статті цього документу, а саме:

Право на життя.

Право на щасливе дитинство.

Право знати, вчитися.

Право на мир у світі.

Право на любов і піклування.

Право на власну думку.

Право на особисте життя.

Право на освіту.

Право на медичну допомогу.

Право на повноцінне харчування.

Право на відпочинок.

Право на захист від насильства.

        

Сподіваємось, що після сьогоднішньої подорожі школярі поповнили свій багаж знань, підвищили рівень правової культури, розширили кругозір, обрали для себе справжні цінності в житті і, в разі необхідності, можуть цим скористатись.

Класовод  Мутко С. М.

 

^ Вгору ^