Не повторися, біль душі людської

Дата опублікування:
5 грудня 2016 року.

Згадайте нас — бо ми колись жили.
Зроніть сльозу, і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

img_0152  sam_4069

 З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати в Центральній ЗОШ проведено виставку стіннівок та тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури «Забуттю не підлягає». У шкільній бібліотеці проведено  позакласний захід «Вогонь скорботи в серці навіки». Під час заходу учні мали змогу дізнатися більш детальну інформацію про трагічні події, що відбувалися в нашій державі у 1932 – 1933 рр., а також преглянули документальний фільм «Голодомор в Україні 1932 -1933 рр.». Учням запропонували  художні твори цієї тематики, а також зібрати спогади серед своїх рідних, родичів, сусідів, поки вони живі серед нас.

img_0156

Звертаючись до учнів, директор Іванченко Людмила Петрівна закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 26.11.2016 року о 16.00.

Педагог-організатор

Н.М.Касьянова

^ Вгору ^