Незабутня подорож

Дата опублікування:
11 грудня 2017 року.

   08 грудня 2017 року учні Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі з директором школи Завгородньою Р.В. здійснили подорож до Києва. Столиця  України зустріла нас густим туманом. Та погода не вплинула на настрій і бажання екскурсантів.

    Головна мета поїздки – відвідування Музею води. У центрі Києва, на високому пагорбі серед Хрещатого парку, стоять дві старовинні водонапірні башти віком більше 130 років, котрі самі по собі є архітектурними пам’ятниками. В одній з них розмістився Музей води, відкритий у 2003 році після реконструкції башти.

    Інша назва Музею води — Водно-інформаційний центр. І дійсно, головна мета Музею води – розповісти відвідувачам про гідросферу планети, про запаси води, якими володіє Україна, про те, які незворотні процеси викликає необдумана діяльність людини і як вона впливає на екологію в цілому. Цікаво подивитися, який шлях у природі долає вода, випадаючи на землю дощем, усмоктуючись у землю, проходячи різні шари ґрунту, збираючись у підземні ріки.

    Вся експозиція розташовується під землею, куди потрібно спуститися на ліфті. Гід розповів про те, як забезпечувався питною водою Київ за давніх часів, скільки вона коштувала, як прокладали перший водопровід. Тут же діти побачили діючу модель артезіанської шпари, довідалися, як улаштований каналізаційний колектор. У ході екскурсії відвідувачі побачили, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання, а також, які фактори погіршують воду на шляху до наших кухонь та ванних кімнат.

      Багато частин експозиції динамічні, наприклад, у музеї обладнана ванна кімната із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив у бачка – це демонстрація нераціонального споживання води.

    У великому басейні плавають дивовижні японські рибки. Якщо піднести близько до води долоні – рибки іноді вистрибують і торкаються долонь своїми губами. Загальний подив викликає й величезний, у половину людського росту, унітаз. В одному із залів музею влаштований грот, пройшовши через який, учні побачили різні перетворення та стани води: тут і водоспад, і дощі з грозою.

   А найоригінальнішим моментом, що сподобався й дітям, і дорослим – це пускання мильних бульбашок величезних розмірів. Захоплюючими були і різноманітні досліди з водою, в яких учні брали участь.

   Цікава та змістовна подорож містом збагатила знання учнів про Володимирівський собор, Андріївську церкву, Золоті ворота та пам’ятники Києва. Кожному хотілось потерти хвостика кота Пантюши, аби не мати «хвостів» у навчанні, сфотографуватися з головними героями фільму «За двома зайцями» Пронею Прокопівною та Голохвастовим. Цікавим, особливо для хлопців, став музей Другої Світової війни під відкритим небом, де мали змогу побачити воєнну техніку, пам’ятник Батьківщини-матері. Надовго залишиться у пам’яті екскурсантів відвідування Києво-Печерської лаври та ближніх печер. Побачили учні пам’ятники поетам та письменникам Тарасові Шевченку, Лесі Українці, Анні Ахматовій; гетьману України Богданові Хмельницькому, генералові Ватутіну, тренеру збірної України з футболу Валерію Лобановському біля стадіону «Динамо», арку Дружби народів. Побували на Майдані Незалежності, на Хрещатику, вулиці Грушевського.

   Прогулянка містом привела до арт-студії Пінчука, де учні переглянули виставку «Кришталевий світ». Побували діти і на Пейзажній алеї.

   Нічний Київ провів нас вогнями та ілюмінаціями.

   Києве, ми не кажемо тобі до побачення, ми говоримо: до нової зустрічі!

 

Стасишина Л.Й., заступник директора з НВР

^ Вгору ^