Новий Освітній Простір — школа, в якій хочеться навчатися!

Дата опублікування:
20 вересня 2017 року.

        У 2017 році розпочато впровадження проекту створення нового освітнього простору в 200 школах України, метою якого є забезпечення повноцінного  комфортного освітнього простору. Комфортний у всіх сенсах – і з точки зору облаштування та технічного забезпечення шкіл, і з точки зору наповнення навчального процесу.

     Головними завдання цього проекту є: будівельні роботи (реконструкція, капітальний ремонт із запровадженням енергоефективних заходів), встановлення обладнання та програмного забезпечення, проведення швидкісного інтернету, Wi-Fi, створення умов для інклюзивного навчання, ремонт під’їзних доріг до навчальних закладів, створення безбар’єрного простору.

     Відрадно, що в результаті обласного конкурсного відбору загальноосвітніх навчальних закладів, котрі надали пропозиції щодо участі у проекті нового освітнього простору, переможцем серед сільських ЗНЗ став Євгенівський навчально-виховний комплекс (директор Кореновська Г.М.).

         Основними критеріями відбору навчальних закладів для участі у проекті були визначені такі: у кожному з регіонів обираються одна сільська та одна міська школи. Заклад не повинен підпадати під оптимізацію чи реорганізацію і повинен мати можливість підвезення учнів з іншої місцевості. Будівля ЗНЗ не повинна бути в аварійному стані. Земельна ділянка, на якій розташований ЗНЗ, повинна мати достатньо місця для облаштування функціональних зон: відпочинку, навчальних, навчально-дослідних, спортивних тощо. Участь місцевих бюджетів у співфінансуванні проекту.

          Із серпня поточного року колектив закладу активно включився в реалізацію проекту щодо визначення моделі НОП, реконструкції НВК, дизайнерських робіт, відбору навчально-програмового забезпечення, проектування оформлення класної кімнати для майбутніх першокласників, лінгафонного кабінету та фізики й хімії.

        Прийшовши 1 вересня до школи, діти дуже зраділи приємному і яскравому сюрпризу — її новому «обличчю». Фасад закладу майстерно розмалював талановитий київський дизайнер Віталій Гідеван.

          На сьогодні в НВК активно ведеться робота щодо внутрішнього дизайнерського оформлення.

       З метою надання організаційно-методичної допомоги колективу закладу у створенні нового освітнього простору до Євгенівського НВК неодноразово  приїздила делегація у складі начальника відділу освіти райдержадміністрації Мендус Л.І., начальника відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти управління освіти та ресурсного забезпечення департаменту науки і освіти облдержадміністрації Личко А.В., директора Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Шуляра В.І. та представників цього закладу.

          Робота по створенню нового освітнього простору продовжується.

         Г.Богданова,

завідувач Снігурівського РМК

 

^ Вгору ^