Обдаровані діти – майбутнє України

Дата опублікування:
13 лютого 2017 року.

Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість, честь України, її світовий авторитет. Тому одним із пріоритетних завдань сучасної школи є створення умов, що забезпечують виявлення та  розвиток талановитих дітей. Участь у предметних олімпіадах – яскравий показник ефективної роботи з обдарованою молоддю, що вкотре  доводить: всебічний розвиток здібностей школярів здійснюється не лише  в процесі навчальної діяльності, а й під час різноманітних конкурсів, змагань, завдяки яким учні мають змогу поглибити знання з предметів, розвинути інтелект, ерудицію, уміння спілкуватися. Талановиті діти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта. Обдаровані діти – майбутнє України. Саме з цією метою у Новопетрівській ЗОШ І – ІІІ ступенів створений банк даних обдарованих дітей, що  налічує 22 учні школи, серед яких  переможці районних та обласних Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів, спортивних змагань, слухачі Малої академії наук.

Щоразу найголовнішим випробуванням для обдарованих учнів є районні предметні олімпіади. І цього року 12 учнів школи взяли участь у змаганнях з 9 предметів. Восьмеро учнів отримали 11 призових місць: І місце посіли 3 учні: учениця 7 класу Тимошенко Ольга з української мови і літератури, учениця 10 класу Лопатіна Ірина з екології, учень 11 класу  Іваночко Ігор з астрономії; ІІ місце – 3 учні: учень 8 класу Тарабанов Радіон з географії, учениця 10 класу Лопатіна Ірина з  біології, учень 11 класу  Іваночко Ігор з фізики; ІІІ місце – 5 учнів: учениця 7 класу Грицюк Юлія з української мови і літератури, учень 7 класу Дрозд Даніїл з хімії, учениця 8 класу Данильчук Анастасія з історії, учениця 11 класу Вакулка Дарія з зарубіжної літератури і біології.

Приємно представити тих, хто своєю працею, розумом, творчими здобутками принесли славу школі, ступили на першу сходинку свого зоряного обрію, показали глибокі й міцні знання на  районних олімпіадах і є гордістю школи та прикладом для наслідування.

Учениця 10 класу Лопатіна Ірина захищала честь району на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології і посіла ІІ місце. Ірина буде учасником обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, а Іваночко Ігор – з астрономії.

Лопатіна Ірина – слухач Малої академії наук. Досягти вагомих результатів у вивченні предметів допомагає її мама, вчитель хімії і біології Лопатіна Світлана Петрівна — творчо працюючий учитель, якого шанують за мудрість і професіоналізм.

Ім’я Ігоря Іваночко щороку звучить у списку переможців районних олімпіад, спортивних змагань. Життєве кредо хлопця: «Усі перемоги починаються з перемоги над собою». Здібності та старання Ігоря, помножені на щоденну копітку працю вчителя фізики і астрономії Лопатіна Володимира Вікторовича, принесли високі результати. Адже одне із головних завдань педагога, для якого характерні нестандартні  прийоми роботи, — сприяти розкриттю кожного учня як творчої особистості.

Учні нашої школи  щорічно здобувають перемоги в районних олімпіадах завдяки наполегливій праці вчителів. Як відомо, лише особистість може виховати особистість, і тільки талант може виростити талант. У поточному навчальному році переможців також підготували учитель української мови і літератури Коваленко В.В., учитель географії Данильчук Л.І., учитель історії Лубова Н.В., учитель зарубіжної літератури    Васильєва І.В.

І хоча обласні олімпіади ще не закінчилися, ми починаємо підготовку до наступних, адже досвід показує, що вони однозначно потрібні дітям як шлях до самовираження та розвитку. 

Тому вже сьогодні батькам та вчителям слід придивитися уважніше до своїх дітей та учнів: може, поруч з вами живуть і навчаються справжні таланти та обдаровані особистості, які в майбутньому зможуть розв’язати проблему формування творчого потенціалу суспільства, забезпечать  соціальний розвиток і науковий прогрес.

Дорогі діти! Ставте перед собою важливі цілі і прагніть їх досягти!

 

                                                                                   Л.І.Данильчук, ЗДНВР

 

^ Вгору ^