Обговорюємо проекти програм для початкової школи

Дата опублікування:
14 грудня 2017 року.

З метою запровадження компетентнісного підходу до нового змісту початкової освіти з 01 по 15 грудня 2017 року МОН України представило до громадського обговорення два варіанти проектів Типових освітніх програм для початкової школи. Проекти різні за структурою: перший містить програми з окремих предметів, а другий – з освітніх галузей, розподілених на змістовні лінії.

Вперше обговорення навчальних програм є публічним та прозорим процесом. Мета – зробити навчальні програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя, розвантажити програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів, і залучити до роботи над оновленням змісту освіти небайдужих освітян.

Розвантаження навчального процесу початкової школи – це один з оперативних кроків, що здійснює Міністерство освіти паралельно створенню Концепції нової української школи, котра стане фундаментом реформи всієї середньої освіти.

Сформовані робочі групи по кожній програмі та визначені модератори координуватимуть роботу, узагальнюватимуть подані пропозиції, організовуватимуть подальшу роботу.

Розвантаження програм – це лише перша частина проекту. На основі оновлених програм для початкової школи будуть створені відеоуроки, майстер-класи, навчальні матеріали від вчителів-практиків, котрі допоможуть зробити навчання найменших учнів цікавим й таким, що мотивує і заохочує.

Наприкінці липня оновлені програми мають бути розглянуті і затверджені Колегією Міносвіти.

За дорученням Міністра освіти і науки Лілії Гриневич до 1 вересня будуть внесені суттєві зміни  в критерії оцінювання та орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів і будуть надані відповідні методичні рекомендації.

Учителі початкових класів Снігурівщини активно долучилися до обговорення типових освітніх програм для початкової школи. Узагальнені результати обговорення надіслано до Миколаївського обласного інституту педагогічної перепідготовки.

Л.М.Лапченкова,

методист Снігурівського РМК

 

^ Вгору ^