ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ СНІГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ ВЛІТКУ 2018 РОКУ

Дата опублікування:
1 листопада 2018 року.

Питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою державної політики України, що регулюється Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

У Снігурівському районі потягом червня-серпня 2018 року  відпочинок та оздоровлення дітей здійснювався відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 16.04.2018р. №194-р «Про затвердження заходів щодо реалізації в 2018 році Програми відпочинку та оздоровлення дітей Снігурівського району на 2014-2018 роки».

В нашому районі відсутні стаціонарні табори оздоровлення та відпочинку. Тому, з метою популяризації вивчення іноземних мов в Україні з 01.06.2018р. по 14.06.2018р. функціонували літні мовні табори на базі усіх закладів загальної середньої освіти району, які відвідували 598 дітей. До послуг дітей  були навчальні кабінети, комп’ютерні класи, музична апаратура, спортивні та актові зали. Тут діти набували нових знань з англійської та німецької мов, вчилися  спілкуватись в нових ситуаціях, удосконалювали навички діалогічного та монологічного мовлення.

Законодавством за кошти державного та місцевих бюджетів передбачено оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, дітей з інвалідністю (за відсутності протипоказань та здатні до самообслуговування), дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей внутрішньо-переміщених осіб. Тож, відділом освіти райдержадміністрації та навчальними закладами вивчались потреби дітей зазначених категорій та при наявності путівок бажаючі направлялись до дитячих таборів.

     З 18.06.2018 року по 01.07.2018 року 35 дітей пільгових категорій (12 ­­– діти учасників бойових дій, 10 – діти з багатодітної, малозабезпеченої сім’ї, 9 – діти позбавлені батьківського піклування, 4 – діти сироти) відпочили в дитячому оздоровчому таборі «Дивосвіт»  Каланчацького району Херсонської області.

За рахунок коштів обласного бюджету в ДОТ «Маяк» с. Рибаківка Миколаївської області оздоровилося 11 дітей пільгових категорій (5 – діти з малозабезпеченої сім’ї, 6 – діти з багатодітних родин), в ДОТ «Динамо» м. Очаків Миколаївської області оздоровилося 8 дітей (5 – діти позбавлені батьківського піклування та 3 дітей з малозабезпеченої сім’ї)

З 27 вересня  по 17 жовтня  2018 року в державному підприємстві Українському дитячому центрі «Молода гвардія», за рахунок бюджетних коштів оздоровиться одна дитина з багатодітної родини.

З 02 по 22 жовтня в санаторії «Затока» Одеської області оздоровиться двоє дітей за рахунок бюджетних коштів.

За даними закладів загальної середньої освіти у санаторіях та оздоровчих стаціонарних таборах за батьківські та спонсорські кошти оздоровились 125 дітей. З батьками у кількаденних поїздках на морі відпочили 2346 дітей.

Таким чином, протягом літнього періоду 2018 року   всіма видами відпочинку та оздоровлення  охоплено 83% дітей.

У період літнього відпочинку особлива увага  приділялась питанням збереження життя та здоров’я дітей, попередженню дитячого травматизму, нещасних випадків.           Організовано проведення роз’яснювальної роботи та проведення інструктажів про суворе дотримання правил поведінки під час літніх канікул, поводження на воді, з легкозаймистими та вибухонебезпечними речовинами, запобігання побутовому травматизму та загибелі людей під час виникнення надзвичайних ситуацій, пожежі, проводилися загальні  протипожежні інструктажі .

Відпочинок  дітей був не лише веселим, а й корисним. Діти  відпочили, оздоровилися, отримали  масу задоволення та вражень, познайомилися з новими друзями та цікавими людьми.

Провідний спеціаліст відділу освіти

І.Галагуз

^ Вгору ^