Пам’ять жива

Дата опублікування:
14 Травня 2018 року.

    Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнне лихоліття. У довічному боргу наше покоління і перед тими, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до цього світлого дня. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях – сивина. Але вони пам’ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: прийде день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам’ять, світла пам’ять про незабутніх героїв.

     Для жителів села Михайлівка старе погруддя солдата Другої світової війни – символ цієї пам’яті. Це місце, де щороку збираються михайлівці, щоб вклонитись односельцям, які не повернулися з фронтів Другої світової війни. Збираються цілими родинами, бо пам’ятають, як сказала моя землячка (що живе в с.Парутіно), «де закопана пуповина», пам’ятають прохання батьків-фронтовиків «не забувати».

     Але час невблаганний: йому під силу зруйнувати навіть бетон. Ще трохи – і наше погруддя впало б. Та цього не сталося завдяки допомозі фермерському господарству «Нива» на чолі з Єрмолаєвим О.І. Відреставрували погруддя, окультурили доріжки біля пам’ятника (що, до речі, теж був встановлений ФГ «Нива»), замайоріла жовто-блакитна стрічка на погрудді. Та важливіше все-таки те, що зробив це Олександр Іванович, не виконуючи якісь зобов’язання як фермер чи депутат районної ради. Це просто благородний порив його душі, чітке переконання – пам’ятати ціну, що заплатили наші діди-прадіди прадіди за світле сьогодення.

   Жителі села Михайлівка щиро вдячні голові ФГ «Нива» Єрмолаєву О.І. за небайдужість, за те, що вірить: поки живе в серцях людська пам’ять –маленьке неперспективне село не зникне.

Від імені жителів с.Михайлівка Піскун О.Ф.

^ Вгору ^