Пам’ятаємо героїв Крут

Дата опублікування:
29 січня 2018 року.

   Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.  Цей страшний бій, що відбувся 29  січня 1918 року на залізничній станції Крути біля селища Пам’ятне, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва,  залишив в пам’яті нащадків сум, гордість, пекучий біль … 

   Калинівська сільська бібліотека-філія завітала до шкільної бібліотеки Калинівського НВК та представила виставку-пам’ять « Пам’ятаємо героїв Крут». Біля виставки Блащук І.В та Басок В.В провели  годину інформації та бібліографічний відеоальманах «Бій під Крутами : відомі і невідомі сторінки». Захід зацікавив відвідувачів, вони довідались, що цей бій тривав майже п’ять  годин поспіль між чотирьох тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів  та бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише чотири сотні вояків.

   Трагічна загибель студентського куреня під Крутами, легендарні подвиги юних вояків передавалися з покоління в покоління, вголос і пошепки. Так було збережено історичну пам’ять, яка проростала крізь репресії та знущання, зуміла вижити у страшні роки тоталітаризму.

   Утвердження національної пам’яті потребує історичної правди,тому такі заходи є корисними для школярів,  бо саме на цих засадах формуються споріднені категорії – моральність і патріотизм.

 

Блащук І.В., бібліотекар Калинівського НВК

^ Вгору ^