ПЕДАГОГІЧНІ ЗНАННЯ – БАТЬКАМ

Дата опублікування:
26 грудня 2017 року.

Ми повинні організувати сімейне виховання.

І організуючим началом має бути школа як

представник суспільного виховання.

А.С. Макаренко

 

   Важливу роль у виховній роботі батьків відіграє батьківський авторитет, який, за висловом А.С. Макаренка, містить «все батьківське і материнське життя:  роботу, думку, звички, почуття й прагнення».  Здобуття істинного авторитету в очах власної дитини – напружена і клопітка праця батька й матері. З метою розширення свідомості та підвищення відповідальності батьків за особистий вплив на  всебічний розвиток своєї дитини у 4 класі  Баратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено батьківські збори  «Батьківський авторитет і його роль у сімейному вихованні».

  Спілкування педагога, батьків, учнів проходило у формі сімейної ради. Класовод Кісільова Г.В. презентувала батькам цікавий матеріал про види авторитету у сім’ї. У ході роботи проаналізовано анкетування з даного питання. Потім присутні розглядали та активно обговорювали різні ситуації про особистий приклад батьків, робили висновки. Учні Крутеус М.,  Бобрецька К. інсценували твори В.Сухомлинського,  Музиченко І.,  Гладиш К. читали гуморески П. Глазового про виховання, Бобров В., Крутеус М., Полуектов Д., Морар К., Мисків А. презентували  власні творчі роботи про взаємовідносини у своїх родинах. Класовод запропонувала дорослим психологічну ділову гру «Квітка прислів’їв». Батьки, зачитуючи на паперових пелюстках прислів’я, ідеї яких перекликалися з темою зборів,   пояснювали  символічність та повчальність крилатих виразів. У  кінці зборів учитель вручила всім батькам пам’ятки «Батьківський авторитет –  важлива основа сімейного  виховання».

  Справжній батьківський авторитет виростає на любові до дітей. Батьківська любов супроводжує людину все життя, вона є джерелом і гарантом її емоційної рівноваги і духовного здоров’я.

Кісільова Г.В., класовод 4 класу

Баратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

^ Вгору ^