Перед ними ми в боргу завжди…

Дата опублікування:
25 листопада 2017 року.

    Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися.

     Нам з вами, теперішнім, важко зрозуміти – що можна померти з голоду. Як це – зовсім немає чого їсти?.. Зовсім… День, тиждень, місяць, не один місяць.

     Донести до глядачів сум і біль, зневіру і жах, які відчували свідки Голодомору, намагалися учні-учасники уроку-реквієму «Сльози Божої Матері», який підготували учитель української мови і літератури Ковтун Г.М та бібліотекар Предчук І.В. Школярі перегорнули сумні сторінки історії України, декламували вірші, демонстрували презентацію та світлини, на яких зображено факти Голодомору. Ковтун Г.М. зачитала спогади свідків, тих страшних подій, жителів сіл Павлівка, Василівка, Івано-Кепине.

     Протягом тижня,  до 85-их роковин Голодомору, у Павлівському НВК  приурочено ряд заходів: по класах відбулися години спілкування «Голодомор – чорна сповідь моєї Батьківщини», у шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку «П’ять колосків – до життя не пройдених п’ять кроків». поповнено пошуковими матеріалами експозицію музею «Животоки» — «Колосок памʼяті».

    У ці дні по всій Україні люди запалять свічки, щоб пом’янути усіх, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть. Хай же пам’ять про невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Предчук І.В., бібліотекар

 

^ Вгору ^