Працювала школа новопризначених керівників

Дата опублікування:
12 січня 2017 року.

        Відповідно до плану роботи Снігурівського районного методичного кабінету 11 січня 2017 року на базі Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено заняття школи новопризначених керівників «Нова генерація». На практичний семінар «Школа і сучасні підходи до управлінської діяльності» були запрошені директори та їх заступники з навчально-виховної та виховної роботи, які мають стаж керівної роботи до 3-х років.

            Із вступним словом до присутніх звернулася завідувач Снігурівського РМК Богданова Г.О., яка відзначила дієву роль школи новопризначених керівників в управлінській діяльності.

            Директор Олександрівської школи Завгородня Р.В. представила медіапрезентацію свого закладу — опорного в районі з управлінської діяльності упродовж тривалого часу. Епіграфом заняття став вислів українського генерального конструктора ракетно-космічної техніки В.Челомея: «Я не можу керувати напрямком вітру, але я можу поставити вітрила, щоб досягти мети». Наскрізною ідеєю зустрічі з молодими управлінцями було ствердження директора Завгородньої Р.В.: «Керувати школою – це означає досягати певних результатів, управляючи іншими».

               У своєму виступі Раїса Василівна акцентувала увагу на ролі використання інформаційно-комунікаційних технологій в контрольно-аналітичній діяльності керівника ЗНЗ, а саме: у плануванні роботи школи, веденні та систематизації документації, в управлінському моніторингу, відстеженні рівня навчально-виховного процесу та учнівських компетенцій, обліку харчування школярів,  стану їх здоров‘я і відвідування ними занять тощо.

               Очільник закладу та її заступники Стасишина Лариса Йосипівна і Піскун Олена Федорівна поділилися із слухачами школи новопризначених керівників досвідом  управлінської роботи щодо ведення ділової документації, застосування різних форм внутрішкільного контролю, вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду, написання аналітичних наказів, проведення моніторингових досліджень. Велика увага була приділення питанням відстеження системи виховної роботи, функціонуванню шкільних методичних об‘єднань вчителів-предметників, організації роботи з обдарованими учнями.

            Директор школи Завгородня Р.В. наголосила на важливості й актуальності впровадження інноваційних форм в управлінській та методичній роботі, а саме: на прийнятті управлінського рішення як вибору найоптимальнішого способу розв‘язання управлінської проблеми та контролю за його виконанням. Адже ефективна система контролю підвищує відповідальність учителів і всіх працівників школи за результати своєї роботи, є стимулом виконавчої дисципліни, сприяє підвищенню якості навчально-виховного процесу.

         Корисним для слухачів районної школи стало проведення практичних занять інноваційного характеру – вправ «Знайди своє місце», «Очікування», «Кулак», «Правило трьох «Н», «Капустинка», відеоролика «Бережи свій час», тлумачення афоризмів відомих людей,  тесту «Оцінка навичок управління часом».

         Заняття районної Школи у формі активного діалогу, тренінгових вправ, ділових ігор пройшло на належному організаційно-методичному рівні. Вдячні учасники отримали презентаційні матеріали щодо методичного забезпечення з питань контрольно-аналітичної діяльності.

 Г.Богданова,

завідувач Снігурівського РМК

^ Вгору ^