Пречудесно, пречудово розцвітай же, рідне слово!

Дата опублікування:
21 лютого 2019 року.

      21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають  Міжнародний день  рідної  мови.  «Бережімо наш скарб — рідну мову!»- під таким гаслом з 18 по 21  лютого 2019 року у Киселівській ЗОШ I — III ступенів відбулося  урочисте святкування цієї визначної дати.

   Протягом  цих днів  проводилися тематичні уроки,  диктанти, круглі столи, відкриті уроки, презентації, книжково-ілюстративна виставка, літературно-музична композиція,  виховні класні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

   Для початкової ланки  методоб’єднання  початкових класів (керівник Дмитришина Н.М.) разом із вчителями-класоводами підготували для учнів 1-4 класу усний журнал «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу». Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст найменших учасників.

   Виховуючи повагу до барвистого рідного слова ,  у  5-6 класах  відбувся мовознавчий інтелектуальний турнір, який підготували  вчитель української мови та літератури Хлань Н.В.  разом із шкільним бібліотекарем Поспєловою Л.В., на  якому учні продемонстрували свої знання та вміння з української мови.

«Ну що б , здавалося слова,-

Слова та голос – більш нічого,

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує…»

      Завершальним етапом у відзначенні Міжнародного дня рідної мови було проведення урочистої  літературно-музичної композиції на тему «Пречудесно,  пречудово розцвітай же, рідне слово!», яку підготували вчитель української мови та літератури  Шаманська О.Л., педагог-організатор Швець Н.Л. та вчитель музики  Рубаняк О.В.
Розпочалося свято «Молитвою до мови» К. Мотрич, яку з великим натхненням і вірою в серці прочитала учениця  6 класу  Яна Вишнева.

    На завершальному етапі свята вчитель української мови та літератури  запевнила  на тому, що 21  лютого — це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови .

Педагог-організатор Швець Н.Л.

   

 

^ Вгору ^