Про підсумки ДПА випускників старшої школи

Дата опублікування:
8 червня 2016 року.

Відповідно до наказу МОН України від 16.09.2015 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році» (зі змінами від 18.10.2015 № 1050) та наказу МОН України від 14.09.2015р.  № 923 «Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН України № 1078 від 13.10.2015) державна підсумкова атестація учнів 11 класу з української мови, математики або історії України проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування – це час перевірки знань. Перші випробовування ЗНО вже відбулися. Випускники склали ДПА й з іноземної мови. Повним ходом крокує основна сесія ЗНО з інших предметів. У зовнішньому незалежному оцінюванні взяли участь 245 випускників району, шестеро з яких закінчували школу у формі екстернату.

Для всіх випускників 2016 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію, що визначені на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Як оцінки за ДПА зараховано й результати ЗНО з математики або історії України.

Для визначення результатів ЗНО-2016 із кожного предмета було встановлено поріг «склав/не склав», тобто та кількість тестових балів, яку міг набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники ЗНО, результати яких є не нижчими від «порогового бала», отримали оцінку за шкалою 100-200 балів та шкільні оцінки до атестату про загальну середню освіту від 1 до 12 балів.

На жаль, учасники ЗНО, які не подолали поріг «склав/не склав» з української мови і літератури, до проходження ЗНО з інших предметів для вступу у ВНЗ не допускаються.

         На кінець травня усі ЗНЗ району отримали від Українського центру оцінювання якості освіти відомості про результати ДПА з обов‘язкових навчальних предметів: української мови, математики або історії України. А випускники школи вже в статусі абітурієнтів мають і перші результати ЗНО для вступу у ВУЗ.

         Слід зазначити, що українську мову складали 245 випускників, із яких високий рівень знань засвідчили 20 осіб, а гімназистка Козоріз Вікторія отримала максимальні 12 балів. Якісні знання (бали високого рівня) з рідної мови підтвердили учні Баратівської, Новопетрівської, Олександрівської, Садової, Снігурівської ЗОШ №1, Снігурівської ЗОШ № 4, Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка та Центральної школи. На достатньому рівні із тестовими завданнями та творчою роботою справилися 90 осіб. Значна частина випускників мають знання з української мови середнього рівня. Не отримали позитивні оцінки 36 учнів шкіл району. Велика кількість оцінок низького рівня в учнів Центральної, Червонодолинської, Горохівської та Баратівської шкіл. Середній показник знань випускників становить 6,2 бали. Слід відзначити спільну якісну роботу вчителя-методиста Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка Жуковець З.Л. з 21 цьогорічним випускником, із яких 9 учнів мають оцінки високого рівня, 11 – достатнього і лише 1 – середнього. Так тримати, шановний вчителю-майстре! Непогані результати має і вчитель-методист Снігурівської ЗОШ № 4 Федько О.І., 17 з 24 учнів якої підтвердили знання високого й достатнього рівнів.

         Математику як предмет ДПА обрали 80 випускників району. Учні Євгенівської, Краснознам‘янської, Тамаринської та Червонодолинської шкіл не виявили бажання перевірити свої знання з цього предмета. Лише 6 випускників Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка та Снігурівської ЗОШ № 4 (вчителі Руда С.Є., Гаврилова Л.В.) мають знання високого рівня. Сімнадцять учнів підтвердили математичні знання достатнього рівня. Переважна більшість випускників засвоїла програмовий матеріал на середньому рівні. А 15% учнів не справилися з тестовими завданнями. Середній показник навченості з математики становить 5,6 бали.

         Випускники 24 шкіл району, крім Юріївської, обрали історію України як предмет для ДПА у формі ЗНО. Із 163 учнів лише четверо мають знання високого рівня, а випускниця Олександрівської ЗОШ Рильська Юлія (вчитель Кислиця Є.С.) отримала максимальні 12 балів. За показниками УЦОЯО, четверта частина випускників має знання достатнього рівня, переважна більшість – середнього і 12 учнів не пройшли пороговий бал, отримавши в атестат бали початкового рівня (Горохівська, Євгенівська, Кобзарцівська, Снігурівська ЗОШ № 1, Снігурівська ЗОШ №3, Тамаринська, Червонодолинська ЗОШ). Випускниця Снігурівської районної гімназії, дозволивши собі скористатися паперовими засобами зчитування під час ЗНО, отримала в атестат 1 бал за порушення процедури тестування. Середній бал якості знань з історії України випускників району становить 5,7 бали.

         Іноземну мову 11-класники складали на базі навчального закладу, виявивши знання із середнім показником 6,8 бали. У більшості шкіл учні засвідчили якість навченості від високого (Снігурівська районна гімназія, Снігурівські ЗОШ №1 та ЗОШ №4) до початкового рівнів.

         Підводячи підсумок про визначення рівня навчальних досягнень випускників 2016 року, слід констатувати середній рівень їх знань. Це повинно викликати турботу районної методичної служби, адміністрації навчальних закладів та безпосередньо вчителів-предметників. Від рівня роботи освітян залежить якість надання освітніх послуг і підготовка молоді до дорослого професійного життя.

Г.Богданова,

завідувач Снігурівського РМК,

відповідальна за ЗНО в окрузі

^ Вгору ^