про збір коштів у навчальних закладах

Дата опублікування:
11 Вересня 2016 року.

           До відділу освіти райдержадміністрації останнім часом надходять численні повідомлення щодо збору коштів в окремих навчальних закладах для проведення ремонтних робіт, організації випускних вечорів, на подарунки школам, дитсадкам, педагогічним працівникам, на проведення святкових заходів, що стало передумовою для надання батькам роз’яснень з цього питання.

          Наголошуємо, що фінансово-господарська діяльність навчальних закладів здійснюється відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про дошкільну освіту”, Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

        Законодавство України про благодійну діяльність та благодійні організації базується на Конституції України та складається з Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, Цивільного кодексу України, інших нормативно-правових актів.

        Прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб відбувається виключно на добровільній основі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 р.  № 1222 (із змінами) “Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування” з обов’язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку.

     У навчальному закладі за рішенням загальних зборів (конференції) можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також батьківський комітет, піклувальна рада, учнівський комітет тощо. Батьківські комітети є добровільними органами громадського самоврядування, створеними на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав та обов’язків своїх дітей під час організації їх життєдіяльності у закладі. Батьківські комітети загальноосвітнього навчального закладу можуть створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у т.ч. контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів.

       Керівництво навчальних закладів та педагогічні працівники не повинні втручатися у діяльність благодійних фондів. Керівники навчальних закладів несуть відповідальність згідно із законодавством про боротьбу з корупцією. Якщо ж хтось має змогу і бажання надати  спонсорську допомогу для школи чи дитсадка, ніхто не забороняє. Але ініціатива має йти від батьків, без контролю вчителів чи вихователів, а тим більше керівника навчального закладу.

        Благодійність – це покликання душі, людські можливості, а не примусовий збір по списку.

                                                                                                                                                                                                Л.І.Мендус, начальник відділу освіти Снігурівської райдержадміністрації

^ Вгору ^