Районні педагогічні читання

Дата опублікування:
28 березня 2018 року.

   Відповідно до плану роботи Снігурівського РМК 28 березня 2018 року в актовій залі міської школи №4 проведено районні педагогічні читання «Дитиноцентризм – провідна ідея Нової української школи», учасниками яких стали більше 120 освітян району.

         Із вступним словом до присутніх звернулася завідувач Снігурівського РМК Богданова Г.О., яка зазначила, що школа майбутнього буде орієнтована на дитину. Дитиноцентризм як особистісно орієнтована модель навчання та виховання є надзвичайно актуальною для сьогодення. Пріоритетом діяльності освітян має бути не отримання учнями академічних знань, а надбання життєво необхідних компетентностей: від комунікативних до творчо-діяльнісних.

         Питання «Розвиток ідей дитиноцентризму у педагогічній теорії і практиці» висвітлила директор Промінського НВК Башинська О.І., виступ якої супроводжувався цікавим демонстраційним матеріалом.

         Практичний психолог Баратівської школи Міщанин Н.О. зорієнтувала увагу присутніх на  дитиноцентризм як особистісно орієнтовану модель навчання і виховання учнів.

         Мороз Л.Ф., методист Снігурівського ЗДО №4, у своєму виступі наголосила, що дитиноцентризм є основною стратегією дошкільної освіти, засвідчивши це презентаційними матеріалами.

         Про ідеї дитиноцентризму у сучасній початковій школі доповіла вчитель початкових класів Кобзарцівської ЗОШ Луканюк О.І., яка зазначила, що актуальним для учнів 1-4 класів є інтегроване навчання.

         Досвідом впровадження інтегровано-особистісної технології у практику роботи педагога поділилася вчитель хімії та інформатики Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка Ткаченко О.М. Виступаюча ефективно використала інтерактивні вправи із залученням учасників педагогічних читань.

         Заступник директора з виховної роботи Снігурівської ЗОШ №1 Титаренко О.А. зупинилася на значенні дитиноцентризму як вагомого чинника формування цінностей особистості. Олена Анатоліївна представила багатий фотоматеріал, що свідчить про різнопланову виховну роботу колективу закладу.

     Цікавим був виступ керівника гуртка «Вокальний спів» БТДЮ Ясонової Т.В., яка висвітлила значення компетентнісного розвитку та реалізації особистості засобами позашкільної освіти. Свідченням якісної роботи Тетяни Владиславівни став виступ її вихованки Кореновської Ксенії.

         Учасники педагогічних читань пересвідчилися, що навчання і виховання повинні бути максимально наближеними до здібностей і особливостей конкретної дитини: саме в цьому і полягає головна думка концепції дитиноцентризму.

       Заключним акордом зібрання прозвучав музичний дарунок – пісня «Я бажаю вам добра» у виконанні Тетяни Ясонової.

З.Благодатна, методист Снігурівського РМК

^ Вгору ^