Рідна мова – життя основа (До Дня української писемності та мови)

Дата опублікування:
8 листопада 2017 року.

Мова, наша мова –

літ минулих повість,

вічно юна мудрість –

                                                                                            сива наша совість.

 

    На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства 20 років тому Указом Президента України встановлено День української писемності та мови, що відзначається щорічно 9 листопада.

    Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, який є автором літописного зведення «Повість временних літ» і якого називають основоположником письмової української мови.

   У День української писемності та мови стартує XVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, котрий щороку набуває популярності. Активними учасниками цього масштабного мовного марафону постійно є школярі Снігурівщини. Вони з ентузіазмом ставляться до виконання конкурсних завдань, демонструючи високий рівень знань та волю до перемоги й неодноразово посідаючи призові місця на обласному та всеукраїнському рівнях.

   Мова – це показник культури кожної людини. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожного свідомого громадянина нашої держави.

   Тож плекаймо калинове диво української мови, дбаймо про високу культуру рідного слова, щоб воно розвивалося й квітло як першооснова духовного життя українців.

З.І.Благодатна, методист Снігурівського РМК

 

^ Вгору ^