Шаховий експеримент

Дата опублікування:
2 листопада 2018 року.

    Ефективність розвитку дитини через шахові заняття у нас в країні дуже недооцінена. Країни — світові лідери уже давно використовують шахові уроки в школах, бо отримують позитивний результат від них у розвитку дитини. Агентство розвитку міста Миколаєва з початку навчального року працює над розробкою “Програми по створенню шахових класів при кожній школі”. Це означає, що для запровадження ігрової форми навчання в початковій школі пропонується поступово ввести в державну програму навчання для початкової школи урок «Шахи». Перевага надаватиметься учням 1-4 класів.

   Як експеримент Мільковська І.В., яка є тренером Снігурівської ДЮСШ, впроваджує урок шахів у 3-Б класі Снігурівської ЗОШ I-III ступенів №3 (вчитель Т.В.Воскобойнікова). Заняття відвідують 16 третьокласників два рази на тиждень. В подальшому цей досвід можна поступово поширювати.

  Без сумнівів, шахи сприятливо впливають на розвиток розумових здібностей. Під час експерименту планується розвинути у школярів логіку і пам’ять, мислення, увагу, посидючість, уяву, керування часом, працездатність і витримку, волю і характер.

  Сьогодні європейський і світовий тренд – це шахи в школі, у вигляді уроків або факультативів. ”Гра в шахи повинна увійти в життя початкової школи, як один з елементів розумової культури” В.О.Сухомлинський.

  Дітей треба навчати не боятися поразок, в поразках зберігаються всі уроки життя. Успішні люди пройшли через невдачі, але використали енергію і мудрість, щоб потім добитися успіху.

  Сподіваємося, що діти, які вчаться у 3–Б класі засвоять ці прості правила життя і виростуть думаючими, мудрими, громадянами нашого суспільства. Мріємо, що з цього класу почнеться новий етап розвитку шахів на Снігурівщині і в кожній школі запрацює шаховий клас.

 

                                  Мільковська І.В., тренер з шахів Снігурівської ДЮСШ

 

^ Вгору ^