Шануючи традиції рідного народу

Дата опублікування:
27 листопада 2017 року.

   «Вечорниці — одна з форм осінньо-зимових вечірніх розваг української молоді», — таке пояснення цьому дійству дає Вікіпедія.

 Шануючи традиції рідного народу, старшокласники Баратівської ЗОШ І-ІІІ ст. зібралася листопадового вечора на такі розваги у стилізованому під українську світлицю шкільному фойє. До імпровізованої хати завітали гості: адміністрація школи, вчителі, учні, їх батьки. Гостей з короваєм радо зустрічали господарі  вечорниць – учениця 11 класу Хир Дарина та учень 10 класу Ніколенко Віктор. Завітали до світлиці і герої літературних творів: Наталка і Возний, Оксана і Вакула, Карпо і Лаврін, ролі яких виконували старшокласники.  Глядачі відзначили майстерну гру одинадцятикласника Стахова Дмитра (Карпо), визнавши його переможцем у номінації «Глядацька симпатія».

  А які ж вечорниці без української пісні? І, звичайно ж, вона лунала то бадьоро і завзято («Розпрягайте, хлопці, коней…»), то ніжно і лірично («Вишиванка»).  Радо допомагали своїм дітям глядачі-батьки під час проведення пісенних конкурсів «Проспівай пісню з іменем…» та «За поданими словами вгадай пісню».

  Розсмішили присутніх гуморески П.Глазового, виконані старшокласницями.

  Згадали і про свято Андрія, що відзначається 13 грудня,і є логічним продовженням молодіжних гулянь. Особлива частина цього гуляння – це кусання калити. Всіх присутніх Дарина та Віктор  запросили кусати калиту.  Разом з учнями до цього конкурсу долучились і вчителі.

   Наостанок господарі пригостили всіх присутніх запашним короваєм.

   Сподіваюся, що цей захід, проведений 24 листопада у рамках тижня української літератури під час декади літератур,  запам’ятається всім присутнім, а  також сприятиме формуванню у школярів почуття поваги до культурних традицій минулого рідного народу, бажання їх берегти і продовжувати, бо «хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» (М.Рильський).

 

С.Черненко, учитель української мови і літератури Баратівської ЗОШ І – ІІІ ст.

 

^ Вгору ^