Шевчук Галина Іванівна, вчитель-методист

Дата опублікування:
20 березня 2017 року.

Навчальний заклад — Снігурівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Снігурівської районної ради Миколаївської області

Освіта — закінчила Херсонський  державний педагогічний інститут імені Н.К.Крупської у 1982 році, вчитель біології та основ сільського господарства

Кваліфікаційна категорія — «спеціаліст вищої категорії», має педагогічне  звання «вчитель-методист»

Педагогічний стаж  — 34 роки

Проблемна тема — «Активізація пізнавальної діяльності учнів – один із шляхів підвищення ефективності та результативності уроку біології»

Короткий зміст — Творчо опрацьовуючи кожну тему уроку, учитель знаходить і використовує оптимальні форми і методи, де переважають евристичний, дослідницький, проблемний підхід, інтерактивні технології.

    Учитель вдало використовує можливості навчального матеріалу для формування в учнів цілісного уявлення про сучасну картину світу, розкриває роль і місце людини в довкіллі, її моральну відповідальність за збереження природи і цивілізації в цілому. Знайомить учнів з науковими основами сільськогосподарського виробництва, мікробіології та інших галузей промисловості. Особливу увагу приділяє формуванню навичок здорового способу життя.

   Робота з учнями проводиться диференційовано, з урахуванням здібностей і характеру школярів. Учителем практикуються різні форми навчальної діяльності: групова, фронтальна, парна, індивідуальна. Добираючи форми і методи навчання, Г.І. надає перевагу методам самостійного здобуття знань, що спрямовані на реалізацію принципу проблемного навчання: логічні і ситуативні задачі, диспути, створення комп’ютерних презентацій, роботу над проектами. Педагог ефективно використовує міфи, легенди, кросворди, перекази, загадки, проводить рольові ігри. Уроки узагальнення та систематизації знань переважно проводяться у нестандартній формі (КВК, урок-змагання, урок-диспут, урок-подорож тощо), на яких учні не лише узагальнюють отримані знання, але й поглиблюють їх. Вона пред’являє високі вимоги до знань і вмінь учнів. Питання поточного і тематичного контролю відрізняються творчим характером, потребують знань, що виходять за межі шкільної програми, вивчення додаткової літератури, пошукової роботи.

      Учитель проводить активну позакласну роботу з предмета, її учні –постійні  учасники інтерактивних конкурсів «КОЛОСОК» «Смішний колосок», призери районних, обласних конкурсів «Птах року».

     Учні Шевчук Г.І.  щорічно посідають призові місця в районному та в обласному турах Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

 

^ Вгору ^